Skocz do zawartości

Historia edycji

zenek

zenek

22 minuty temu, Maratoro napisał:

Jaki kątownik do montażu elewacji drewnianej dokładniej mocowania łat.

Zaskoczyłeś mnie trochę.

Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę:

1.

Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat(drewniane, alu, blaszane?) (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm (chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik.

2.

Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie.

Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się.

Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny.

Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m

3.

Ciężar desek (grubość rodzaj drewna)

Do tego też dobieramy łaty i ich rozstaw i silę kątowników.

4.

Rozstaw łat - też popatrz w systemach - chyba w granicach co 50 - 60 cm.

 

 

Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz :12_slight_smile:

Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....

 

Ale weź pod uwagę ważną rzecz -im więcej kątowników, im grubszych i szerszych - tym więcej mostkow zimna.

 

Dlatego też wolę styro + tynk lub okładzina :12_slight_smile:.

zenek

zenek

3 minuty temu, Maratoro napisał:

Jaki kątownik do montażu elewacji drewnianej dokładniej mocowania łat.

Zaskoczyłeś mnie trochę.

Takie parametry chyba trzeba wziąś pod uwagę:

1. Grubość izolacji (+szczelina wentylacyjna 3 cm) - i grubość łat (z rezerwą na pionowanie i dystansowanie od ściany (wełny) +- 1.5 cm(chyba że masz bardziej nierówną ścianę (ale zawsze możesz użyć dodatkowy dłuższy, lub dociąć, kątownik.

2.

Mocowanie co 0.5 - 0.6 mb chyba (bo drzewo sie odkształca) -  chyba ze łaty będą stalowe. lub aluminiowe, to wtedy rzadziej. Musisz popatrzyć na systemy ociepleń w necie.

Zawsze, im szerszy i grubszy ocynkowany kątownik (w rozsądnych granicach) - tym lepszy, bo lepiej będzie niosł obciążenie i nie odksztalci się.

Z tych podanych przykładów jednak wydaje mi się , że są za słaby i za mocny.

Coś po środku - jeśli mocowanie co 0.5 m

3. Ciężar desek (grubość rodzaj drewna)

 

 

Rozumiem, że wejdziesz na kilka stron producentow takich systemów - i tam sie doszkolisz :12_slight_smile:

Możesz wpisać "ocieplenie wełną mineralną budynku ze szczeliną wentylacyjną", albo "fasady wentylowane z wełny mineralnej" , albo "system ocieplenia murow(ścian) welna mineralną" - co tam jeszcze wymyślisz....

×
×
  • Utwórz nowe...