Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam,

W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów.

Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony.

Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.

  • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I mam super artykuł z firmy, która ma gotowe takie altany. Nie mówię, że trzeba zaraz lecieć i kupować, ale w artykule jest film z zadaszenia - animacja. Załączam link, kilka zdjęć i film. Potraktuj to jako inspirację a specyfikację gotowych zestawów mozesz podpatrzec w ich sklepie internetowym. Na zdjęciu jest altana dużego kalibru :) BIESIADNA wg nomenklatury producenta.

https://budujemydom.pl/irbj/porady/94736-budowanie-nieprzecietnego-zadaszenia-z-wykorzystaniem-gotowych-podzespolow

 

402080-altana-biesiadna-jagram.jpg

link do sklepu https://woodandarch.pl

Nie mogłem się powstrzymać i dodam jeszcze fotkę zadaszenia. Jak zauważyłeś - krokwie wcale nie muszą być proste.

404040-6136-1100x0-sc2x04_jagram-unikaln

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Płyty onduline [faliste, bitumiczne] do dobry pomysł - są wytrzymałe i łatwe w montażu. Często znajdują zastosowanie na budynkach gospodarczych i obiektach małej architektury ogrodowej. Ich układanie należy zacząć od dołu połaci, kolejne rzędy mocuje się z przesunięciem.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...