Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Co wpływa na sprawność kotłów kondensacyjnych?

Recommended Posts

Komin może działać jak wymiennik ale w zasadzie wymiana ciepła może zachodzić między zewnetrzna ścianka komina a kanałem lub/i wewnętrzna ścianką przewodu o mniejszej średnicy a powietrzem pobieranym przez kocioł. Przy tych przepływach szczerze wątpię by zdążyła zajść wymiana ciepła - możliwe, że w bardzo małym stopniu.  Systemu DGP z tego nie zrobimy :)  Maksymalna długość przewodu kominowego jest obliczana na podstawie parametrów technicznych kotła (w tym sprężu wentylatora).

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Gość Mertix
      U mnie zawsze problemem było dopasowanie rolet do wyglądu wnętrza. O wiele praktyczniejszym rozwiązaniem są markizy zewnętrzne, które od wewnątrz są po prostu półprzezroczyste. Natomiast przed słońcem chronią jeszcze lepiej niż zwykłe rolety.
    • Rolety z dwoma rodzajami tkanin sprawdzają się bardzo dobrze. Nie zniszczyły się. Tkanina trzyma się w prowadnicach, nigdzie się nie wystrzępiła, nie przetarła, nie wyblakła - mówią Danka i Janusz, Czytelnicy Budujemy Dom, którzy rolety wewnętrzne użytkują od 2011 r. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/okna-i-drzwi/a/91661-rolety-wewnetrzne-tkaninowe-bardzo-dobrze-sie-sprawdzaja
    • swoją drogą - branża bramowa z mojego punktu widzenia jest chyba nieco zmanierowana. Po X latach od montażu zacząłem mieć problem z moją bramą garażową. Kółko do wymiany i może coś tam jeszcze. Wołam fachowca - a on cały czas od samego początku kilka razy mówi, że najchętniej, to by mi nową bramę zrobił. No ale jak chce tylko robić nowe bramy robić, to po cholerę zapisuje się do serwisu który pośredniczy w znajdowaniu fachowców do serwisu bram? Ja rozumiem, że na montażu nowej bramy zarobi więcej niż serwisie, ale bez przesady....Tylko mnie szczerze mówiąc (delikatnie mówiąc) zdenerwował....Okazało się, że oprócz wymiany kółka, trzeba było też prowadnice "przebić" trochę i oczywiście wyczyścić gruntownie wszystko....Aha - i tak trochę ku przestrodze - wiodący producent, mocno reklamowany w mediach i po niecałych 10 latach jest poważny problem z częściami zamiennymi do produktów.....może się okazać, że jak następne kółko jezdne będzie się kwalifikować do wymiany, to faktycznie będę musiał wymienić całą bramę
    • Suszarka waży ok.60 kg, pracuje bez wibracji, więc, tymczasowo - jak piszesz - zrób półkę, opartą na murku i zakotwioną w ścianie pod grzejnikiem i ustaw 10 cm od grzejnika. Jeśli murek może być za słaby, zrób półkę na "nogach" ze stalowych kształtowników, ponad murkiem - jedna para nóg pod ścianą z grzejnikiem, druga za murkiem... jest tam trochę miejsca - widać stojący kij od szczotki czy mopa...
    • a jakie w ogóle wymiary ma ta łazienka? ze zdjęć wnioskuję że malutka...jak na pralką wstawisz tę suszarkę, to ona się jeszcze bardziej zmniejszy - a gdzieś jeszcze musisz dać to, co teraz jest na pralce ;) Po co był w ogóle ten murek robiony? chyba że dostałeś go z dobrodziejstwem inwentarza...
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...