Skocz do zawartości

Budowa bliźniaków/osiedla


Recommended Posts

Witam, przychodzę z zapytaniem może dziwnym ale jak to mówią kto pyta nie błądzi.
 

sprawa wyglada tak posiadam działkę rolna 40 tys m2. Aktualnie jest na niej brak zagospodarowania przestrzennego, a raczej był tylko gmina zrobiła plan zabudowy mieszkaniowej wiec składaliśmy petycje o mieszkaniowo/ usługowa no i tak cofnęli plan i nic się z nim nie dzieje już od kilku lat. 

Ale pomijając ten fakt nie dysponuje taka ilością gotówki zeby cokolwiek z tym zrobić. Nie wiem od czego powinienem zacząć bo jest duży potencjał tej ziemi w bardzo dobrym miejscu. 
Są jakieś osoby doradcy jacyś ? Którzy by czarno na białym powiedzieli co i jak. 

Czy może szukać kontaktu z jakimś deweloperem czego bym chyba nie chciał bo znam przypadki ze osoba została wycykana i niema ani ziemi ani praw do osiedla które powstało. 
 

z góry dziękuje za jakiekolwiek nakierowanie na dobre tory. Pozdrawiam  

Link do komentarza
41 minut temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

4ha działka. Jaką  w końcu ma kwalifikację ta działka - rolna czy budowlana. Bo jeśli budowlana - jesteś kilka kroków do przodu, a jeślii rolna - były tu tematy o odrolnieniu. Stanęło na zabudowie mieszkaniowej? Dobrze rozumiem? Czy już nic nie rozumiem?

Wyłożyli papiery kilka lat temu i tak stanęło nie pchają się do tego zeby wyłożyć je poprawione. A z tego co się dowiadywałem plan zagospodarowania dużo by pomógł. 
Teraz głównie szukam sam nie wiem może pomysłu albo kogoś mądrego co powie jak to ugryźć czy np zacząć od wydzielenia z całości mniejszych działek i wnioskować o miejscowy plan zabudowy. Załóżmy ze tak zrobię tylko najważniejsze teraz pytanie skąd mógłbym  pozyskać fundusze na budowę czy brać kredyty hipoteczne czy nie wiem jakie tutaj się udziela w takich sytuacjach. Czy kontaktować się z jakimś deweloperem. Czego bym chyba nie chciał wolałbym to sam  ugryźć. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...