Skocz do zawartości

Dylemat czy kupić dom - w "pakiecie" pompa sanitarna na 4 domy.


Recommended Posts

Hej,

 

Uzewnętrznię się tutaj bo ni huhu nie wiem gdzie szukać pomocy/rady bo temat dość specyficzny, wąski.

 

Krótko o sytuacji - otóż jest sobie taki dom, kurcze miejsce nam pasuje bo blisko dziadków dla dzieciaków, dworca, sklepu, no generalnie miejscówka super na życie poza miastem.

Jest kilka małych defektów (dla mnie) - dom jest w konstrukcji szkieletowej, cięzko by mi się było przemóc no ale może bym się przemógł <to mówiłem aż z zaciśniętymi zębami> i dość mała działka 730m2.

 

Ale pojawił się kolejny w moim mnienaniu większy - gość (który notabene mieszka w jednym domu a buduje kolejne 3 koło siebie na sprzedaż - i nad tym jednym właśnie się zastanawiam) wspomniał że kanaliza ma wyjście niżej niż wejście w drodze i będzię taka pompa za 50k która będzie obsługiwała te 4 domy (jego i tych co kupią), pompa ma być niby na gwarancji 5 lat.

 

Jak tak poczytałem to powiem wam że ochota na ten dom mi mocno przeszła, czytam że problemów może być całe multum, od tego że któryś sąsiad wrzuci podpaskę, że ZGK nie weźmie tego pod opiekę, co jak nie będzie prądu, co jak mi się to zacznie cofać do domu, co jak będą częste awarie i nie wydolimy na naprawy, co jak będzie przez to smród w domu (bo będzie za mocno np wyciągało/albo gniło).

 

No powiem Wam niby jestem wyleczony z tego domu, ale nawet teraz oglądam na google maps to miejsce i mnie męczy w środku.

 

Doradzi ktoś czy z takimi pompami rzeczywiście jest tyle problemów czy ja już świruję? Jakbym wygrał w totka to może i bym się nie zastanawiał, no ale kurcze tyle kasy dać a później się zastanawiać czy prąd będzie żeby kupę zrobić..

 

Help.

 

Link do komentarza

Dzięki wszystkim za opinie. Gość mówi ze będzie chciał to oddać do zgk do opieki, żeby oni sie tym zajmowali. Pytałem co to za model ale mówi ze nie wie jeszcze bo to firma będzie montowała (gość co pracuje w zgk ma firmę, i zgk mu daje zlecenia) ponoć cała strona wioski tak działa bo kanaliza jest skopana, podpytam jeszcze ludzi jak sie mieszka. Ten gość mówił ze taka pompa powinna uciągnąć 10 domów - takie info dostal. Generalnie gość jest bardzo transparentny - takie sprawia wrazenie, mówi o wszystkim, ale mówi też ze nie gwarantuje ze z tym problemów nie będzie. Ciężki orzech bardzo. Jeszcze raz dzięki wszystkim ogromne

Dnia 20.02.2021 o 04:52, joks napisał:

Ojjjj jest , a nawet jeszcze więcej...

Serio mówisz czy to sarkazm i nie ma z tym problemów? :D pytam bo sam czasem żartuję i żona mówi ze ludzie nie wiedzą czy ja żartuję. Masz jakieś doswiadczenia? 

Link do komentarza

Problemów z takimi systemami odprowadzania ścieków nie ma, dopóki ich nie ma...

 

Dom mojej córki leży na zupełnie płaskim terenie, tak jak i cała wieś... ścieki odprowadzane są instalacją, częściowo grawitacyjną, z kilkunastoma stacjami, przepompowującymi ścieki do oczyszczalni, oddalonej o kilkanaście kilometrów... Zdarzyło się już, że z jakichś tam powodów stanęła pompa w okolicy i ścieki wylądowały w piwnicy... Było sporo śmierdzącego sprzątania, zainstalowali zasuwę burzową klapę zwrotną, uratowała ona przed zalaniami przy paru wyłączeniach prądu i innych awarii pomp...

 

Kilkanaście lat temu znajoma wyszła za mąż za poznanego na studiach Niemca i budowała dom w pobliżu Kolonii, w Niemczech, i robiłem u niej łazienki. Dom leżał w gęsto zabudowanym miasteczku, przy ulicy, na lekkim stoku, poniżej ulicy, pod którą była kanalizacja. Problemem było odprowadzanie ścieków - w szczególności z tych pomieszczeń poniżej poziomu kanalizacji... rozwiązali to tak, że z piętra i poddasza dało się zrobić gałązkę kanalizacji grawitacyjnej, do której podłączyli z pozostałej części budynku instalację z pompą i rozdrabniaczem ścieków... dawało radę...

 

Jasne, że u Ciebie jest ciut inaczej, ale generalnie da się tak zrobić i da się tak żyć... Jest ryzyko "cofki", wiadomo... ale niektórzy mówią, że JEST RYZYKO, JEST ZABAWA...

Link do komentarza
1 godzinę temu, zaicnupagadi napisał:

Serio mówisz czy to sarkazm i nie ma z tym problemów?

Mówię najzupełniej serio , remontowałem chatę gdzie przez kibel nawaliło 20cm szamba po całości , mieli zasuwę zwrotną ale coś nie pykło .

Wyremontowali siako tako i sprzedali za dwa miesiące .

Link do komentarza
Dnia 21.02.2021 o 10:56, joks napisał:

Mówię najzupełniej serio , remontowałem chatę gdzie przez kibel nawaliło 20cm szamba po całości , mieli zasuwę zwrotną ale coś nie pykło .

Wyremontowali siako tako i sprzedali za dwa miesiące .

Matko jedyna... no nic. Podsumowałem wszystkie + i - i chyba pozostaje tylko wypłakać się w poduszkę, wziąść się w garść i szukać dalej.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...