Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Łączenie komina ze ścianami i dylatacja


Recommended Posts

W projekcie mam kominy murowane będące częścią ścian. Ja chciałbym zastosować kominy systemowe i z tego co wiem powinno zostawić się przestrzeń od ściany, dylatację dla pracy komina. A co w przypadku kiedy komin jest częścią ściany i na dodatek z boku ma drzwi mocowane? Jako utrudnienie problemu dodam że jeden komin ma wspólny fundament ze ścianami a drugi komin od pieca ma osobny fundament a ściana łącząca to działówka na chudziaku. Czy w przypadku komina murowanego lub systemowego można taki komin łączyć ze ścianą, czy powinna być szpara? Jeśli tak to jak ją zakryć żeby móc otynkować taką ścianę. I jak mocować drzwi do takiego komina skoro z jednej strony drzwi dolegać będą do ściany nośnej na fundamencie a z drugiej do komina na osobnym fundamencie?

 

komdd.jpg.8a7578e3df6b5102a3faadb50f7c2ad1.jpg

 

 

kom22.jpg.f54086a64928e161445a82e57987b242.jpg

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Należy tak zaprojektować budynek, żeby drzwi nie mocować do komina systemowego. Wybuduj z cegieł w ścianach i  problemy o których piszesz się skończą. Swoja drogą, zawiasy dajesz po stronie przeciwnej, a jak sama futryna będzie dotykać komina, pewnie świat się  nie zawali. Zadbaj tylko o to, by kanał styczny z drzwiami był tym kanałem z projektu - wentylacyjnym. Lepiej żeby drewno  nie stykało się z kominami spalinowymi... Zrób wszystkie fundamenty kominowe związane  (wspólne) z fundamentem ścian / budynku. Bez względu na to, jaka technikę kominową zastosujesz. Unikniesz kolejnych problemów logistycznych.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • W zimie powietrze jest suche - także na polu - chyba że jest deszczowo. Więc wietrzenie nawietrznikiem wiele nie daje w tym względzie. Nawilżacz powietrza musi mieć dużą wydajność, chyba że śpisz w pokoju z zamkniętymi drzwiami - inaczej miesza się całe powietrze z mieszkania.   Moim zdaniem dobry jest stary sposób - pojemniki z wodą na kaloryferach, mniej elegancki ale wydajniejszy - mokre ręczniki na kaloryferach. Można też prysnąć mgielką wodną na dywan przed snem. Nawet nie wiem, czy nie zdrowsza jest taka wilgoć wtedy - od wilgoci z nawilżacza.    Wietrzyć trzeba - krótko - za to częściej. Szczególnie przed snem. Żeby wymienić powietrze, a nie chlodzić mury.
  • Będzie  Ale jeśli to tylko w miejscu styku kantu deski - to będzie niewielki. Ale - z drugiej strony odsunięcie minimalne deski od ocieplenia zamiast oklejenia jej pianką chyba będzie zdrowsze dla deski. Więc może warto tak odciąć deski wzdłóż, żeby wyrównać ocieplenie ściany i połączyć je z ociepleniem dachu - i minimalnie zdynsansować te deski od ocieplenia (dach zawsze troszkę się rusza - więc bezpośrednie połączenie ze styropianem nie jest najlepsze. Wg mnie.   Szkoda, żeś nie skrócił troszkę krokwi i nie podparl murłatą bliżej środka czy na prawej stronie muru, wtedy by tam było miejsce na termoizolację muru wyższego  az do tego podparcia - i krokwie też by nie wchodziły w ocieplenie ściany.
  • Witam, mam problem z suchym powietrzem w mieszkaniu.   Mieszkanie jest stosunkowo nowe, centralne ogrzewanie, nowe kaloryfery i okna. W oknach są wywietrzniki, które niestety są po prostu wielką dziurą w ramie okna, na której jest plastikowa obudowa z dziurkami. Wypchałem środek watą, a w drugim oknie koszulką i siatką, ponieważ bez tego zimno po prostu wpada przez dziurę. Mieszkanie jest czyste, raczej sprzątamy na bieżąco, na pewno nie ma pleśni ani grzyba. Starałem się wietrzyć mieszkanie, choć nie zawsze systematycznie.   Zakupiłem nawilżacz ewaporacyjny firmy Klarta. Miał bardzo dobre opinie i nie był tani niestety. Raczej stosuję zgodnie z zaleceniami. Dosyć często go myje i zmieniam wodę (co 1-3 dni). Wątpiąc w skuteczność nawilżacza, zakupiłem najtańszy higrometr. Ale on potwierdza mniej więcej wilgotność, jaką pokazuje nawilżacz. Na higrometrze zewnętrznym jest około 45-50 % wilgotności, a na nawilżaczu 40-45 %. Te wartości nie są aż tak niskie, czytałem, że powinno być 40-60%.   Mimo to cały czas budzimy się z mega suchymi gardłami i nosami. Między innymi przez to mam duże problemy medyczne.   Czy coś jeszcze może wpływać na dyskomfort w jamie ustnej podczas snu? Proszę o wszelkie sugestię. Jak jeszcze mogę podnieść wilgotność? Pozdrawiam!
  • Gość Tyle w temacie
   Ja uważam, że na dachu nie ma co oszczedzac… My po licznych przygodach z poprzednią blachą wymieniliśmy ostatnio pokrycie na panele od Regamentu i różnica jest diametralna. Zakup i montaż przebiegły bezproblemowo, udało się zniżkę wytargować, a na dach aż miło teraz popatrzeć
  • Gość Anioł
   Lepiej nic nie pisać jak pisać i pokazywać ludziom bzdury
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...