Skocz do zawartości

Łączenie komina ze ścianami i dylatacja


Recommended Posts

W projekcie mam kominy murowane będące częścią ścian. Ja chciałbym zastosować kominy systemowe i z tego co wiem powinno zostawić się przestrzeń od ściany, dylatację dla pracy komina. A co w przypadku kiedy komin jest częścią ściany i na dodatek z boku ma drzwi mocowane? Jako utrudnienie problemu dodam że jeden komin ma wspólny fundament ze ścianami a drugi komin od pieca ma osobny fundament a ściana łącząca to działówka na chudziaku. Czy w przypadku komina murowanego lub systemowego można taki komin łączyć ze ścianą, czy powinna być szpara? Jeśli tak to jak ją zakryć żeby móc otynkować taką ścianę. I jak mocować drzwi do takiego komina skoro z jednej strony drzwi dolegać będą do ściany nośnej na fundamencie a z drugiej do komina na osobnym fundamencie?

 

komdd.jpg.8a7578e3df6b5102a3faadb50f7c2ad1.jpg

 

 

kom22.jpg.f54086a64928e161445a82e57987b242.jpg

 

Link do komentarza

Należy tak zaprojektować budynek, żeby drzwi nie mocować do komina systemowego. Wybuduj z cegieł w ścianach i  problemy o których piszesz się skończą. Swoja drogą, zawiasy dajesz po stronie przeciwnej, a jak sama futryna będzie dotykać komina, pewnie świat się  nie zawali. Zadbaj tylko o to, by kanał styczny z drzwiami był tym kanałem z projektu - wentylacyjnym. Lepiej żeby drewno  nie stykało się z kominami spalinowymi... Zrób wszystkie fundamenty kominowe związane  (wspólne) z fundamentem ścian / budynku. Bez względu na to, jaka technikę kominową zastosujesz. Unikniesz kolejnych problemów logistycznych.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...