Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jakie wpisać dane we wniosku o prąd na plac budowy (nie docelowe zasilanie)?


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Jakie wpisać dane we wniosku o prąd na plac budowy (nie docelowe zasilanie)? Mam do wypełnienia czy 1 czy 3 fazowe, moc przyłączeniowa i szacowane roczne zużycie energii. Mówimy tu o prądzie budowlanym. Na docelowy jest osobny wniosek i dostaliśmy już warunki, ale okres oczekiwania 1,5 roku.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od przewidywanej technologii budowy. W technologii szkieletowej lub drewnianej ale także przy murowaniu na klej lub pinkę można w ogóle nie używać betoniarki. W efekcie na budowie można wykorzystywać wyłącznie narzędzia ręczne, jednofazowe i o niewielkiej mocy. Wtedy wystarcza przyłącze jednofazowe 4-6 kW. Jeżeli betoniarka będzie potrzebna to moc 6 kW i 3 fazy.

Zużycie prądu będzie najpewniej małe do 1000 kWh rocznie.

Ale tu warto uwzględnić jeszcze jedną rzecz. Czy to obecne budowlane przyłącze da się potem przekwalifikować i fizycznie wykorzystać jako 3-fazowe? Jeżeli tak, to lepiej złożyć wniosek o przyłącze 3-fazowe i wykonać je przewodami, które będą w stanie zapewnić docelową moc. Na razie w taryfie budowlanej będziemy korzystać z niskiej mocy, ale potem nic nie trzeba będzie przerabiać.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Pytałem projektanta o to na etapie projektowania i podobno nie dało rady żeby ich uniknąć. Pozdrawiam
  • @vlad1431   Dziękuję za kompleksową odpowiedź Właśnie pisząc o użyciu prowadnic podczas tynkowania chciałem sobie pomóc w równaniu ścian jako amatorowi.  Również dzięki za informację - że w razie gdybym nie wyrobił się w czasie to spokojnie mogę zacząć kontynuowanie tynkowania od tej listwy(chyba dobrze rozumiem, ze przez listwę tynkową masz na myśli właśnie prowadnicę podtynkową).
  • Ja sprawdziłem u siebie daszek i pustaki ciągną wodę niesamowicie to właśnie przez ten daszek woda wchodzi 
  • Gość Avocem
   Kupiłem dom w stanie surowym, zamkniętym (ściany z Ytonga). Dom na bazie kwadratu 9m x 9m, ma w sumie 4 kondygnacje (przyziemie, 2 piętra i poddasze. Stropy są z prefabrykowanych płyt o długościach ok. 4,5 m i szerokości na pewno większych niż 1,5 m oraz o grubości 19 cm. Wierciłem w nich na wylot wpuszczając z górnych kondygnacji peszle do punktów oświetlenia i nie natrafiłem nigdy na żadne kanały powietrzne. Problem polega na tym, że nie wiem co to za stropy i jakim obciążeniom mogą być poddane. Robię ogrzewanie podłogowe i żeby jastrych zlicował się z ostatnim stopniem prefabrykowanych schodów, który na każdym piętrze opiera się na takiej płycie stropowej, to musi być 3 cm styropianu i 7 cm jastrychu (żeby zmniejszyć wagę, zdecydowałem się na półsuchy). Czy ktoś zna ten rodzaj syropu i mógłby choć w przybliżeniu wskazać czy syrop spokojnie wytrzyma ciężar tego jastrychu + później normalne obciążenia użytkowe?
  • Podstawową funkcją stropu jest przeniesienie obciążeń użytkowych i ciężaru własnego na ściany, a za ich pośrednictwem - na fundamenty budynku. Stropy usztywniają też ściany budynku, oddzielają od siebie kondygnacje, pełnią funkcje przegród akustycznych i cieplnych między piętrami. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/sciany-i-stropy/21180-jaki-strop-wybrac
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...