Skocz do zawartości

Historia edycji

trbmusic

trbmusic

Witam!

 

Użytkuję od marca 2020 kocioł DeDietrich Evo3 24T wraz ze zbiornikiem na wodę 150l. Piec pracuje w trybie "pogodówki" z czujnikem zew AF60. Dom z lat 80tych, typu "kostka", dobrze docieplony. Powierzchnia ogrzewana to około 180m2. Pracowałem nad krzywą grzewczą i udało mi się wysterować ją tak aby komfort cieplny był zadowalający. Ogrzewanie pracuje 24h/dobę, a spalanie kształtuje się w granicy 6-9m3/doba. Generalnie jestem zadowolony jednak niepokoi mnie ilość startów palnika, która waha się pomiędzy 15-20 startów na dobę. Chciałbym wysterować to tak aby piec na zasilaniu podawał ustawioną przeze mnie wartość (z krzywej grzewczej) ale żeby pracował cały czas, bez przerw, tak aby nie musiał się ponownie włączać. Teraz wygląda to mniej więcej tak, że kocioł pracuje około 45 minut, jakieś 20-25 minut pauzuje i znowu się uruchamia. 

 

Czy znajdzie się ktoś kto podpowie na jaki parametr zwrócić uwagę aby ustawić działanie pieca w trybie ciagłym? Sterownik to iSense kablowy.

 

 

 

Pozdrawiam

trbmusic

trbmusic

Witam!

 

Użytkuję od marca 2020 kocioł DeDietrich Evo3 24T wraz ze zbiornikiem na wodę 150l. Piec pracuje w trybie "pogodówki" z czujnikem zew AF60. Dom z lat 80tych, typu "kostka", dobrze docieplony. Pracowałem nad krzywą grzewczą i udało mi się wysterować ją tak aby komfort cieplny był zadowalający. Ogrzewanie pracuje 24h/dobę, a spalanie kształtuje się w granicy 6-9m3/doba. Generalnie jestem zadowolony jednak niepokoi mnie ilość startów palnika, która waha się pomiędzy 15-20 startów na dobę. Chciałbym wysterować to tak aby piec na zasilaniu podawał ustawioną przeze mnie wartość (z krzywej grzewczej) ale żeby pracował cały czas, bez przerw, tak aby nie musiał się ponownie włączać. Teraz wygląda to mniej więcej tak, że kocioł pracuje około 45 minut, jakieś 20-25 minut pauzuje i znowu się uruchamia. 

 

Czy znajdzie się ktoś kto podpowie na jaki parametr zwrócić uwagę aby ustawić działanie pieca w trybie ciagłym? Sterownik to iSense kablowy.

 

 

 

Pozdrawiam

×
×
  • Utwórz nowe...