Skocz do zawartości

Podłączenie zmywarki nie koło zlewu w zabudowie o głebokość 60cm


Recommended Posts

Czesc,

Chce zabudowac zmywarke (55cm glebokosci) w zabudowie glebokiej na okolo 60cm. Mam maly aneks kuchenny i zmywarka nie bedzie kolo zlewu, zeby zwiekszyc ilosc blatu roboczego. Do zlewu bedzie okolo 2,5m i bedzie dzielil komin wiec nie mozna doprowadzic wody wezem. Moj fachowiec doradzil mi wbic wode i odplyw w sciane oraz obnizyc na wysokosc okolo 15cm zeby zmiescilo sie w zaglebienie, ktore zazwyczaj maja zmywarki.

Zalezy mi zeby jak najmniej zawor odpychal zmywarke od sciany dlatego pomysl na schowanie go w tej wnecie. W sklepie powiedzieli mi ze powinno byc ok, fachowiec mowi ze ok, w internecie znalazlam info ze podlaczenia powinny byc 30cm nad podlaga.  Obok zmywarki ma byc lodowka i bedzie to wygladalo jak na zdjeciu ponizej.

Moze ktos w Was tak to rozwiazal? Wlasnie szukam informacji po instrukcjach zmywarek jakie sa wytyczne co do wysokosci podlaczenie bo wczesniej w interencie znalazlam ze minimum 30cm.

Wyczytalam rowniez,  że jeśli odpływ wody będzie zbyt nisko może samoistnie spływać woda ze zbiornika i będzie to powodowało smród w zmywarce, która nie ma zaworu zwrotnego.

Czy podlaczenie na takiej wysokosci jest mozliwe i praktyczne?Jak to rozwiazacnajlepiej w tej sytuacji?

slupek lodowka_zmywarka.png

Link do komentarza

Trzeba zamontować taki syfon i będzie ok, bez tego będzie śmierdziało. Pod warunkiem że jest miejsce, chyba że gdzieś obok zmywarki, nie bezpośrednio za nią. Jedna bardzo ważna sprawa, żeby taki syfon nie miał sprężyny w środku tylko kulkę, bo sprężyna zamęczy pompe w zmywarce. 96b43cccbf6faf5d8a56b2c5db30eebc.jpg

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Mogą być, w niczym to nie przeszkadza, jak tylko ktoś tam to wszystko pomieści to gratuluje. Druga sprawa, że bez wyciągnięcia zmywarki wody się nie odetnie. Gimnastyka na maxa, ale z góry gratuluje instalatorowi. Nie da rady gdzieś z boku w tej szafce obok wygospodarować miejsca? Byłoby bezpiecznie przynajmniej.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Wlasnie myslalam zeby jeszcze ze stolarzem obgadac czy daloby sie to jakos upchac  pomiedzy lodowke a zmywarke. Musze pomierzyc zawor i syfon i sprawdzic czy to jest wykonalne bo wtedy mialabym  jakikolwiek dostep do nich bez wyciagania sprzetu. Dziekuje za rade. Troche to przekombinowane wszytsko a zaufalam fachowca. I pytanie z innej dziedziny czy zmywarka i lodowka moga byc podlaczone do jednego gniazdka?

 

Link do komentarza

Można bez problemu podpiąć. Te dwa urządzenia nie pobierają dużo prądu. Poza tym od tego są bezpieczniki. Najlepiej byłoby podciągnąć i gniazdko i rurkę od kanalizacji obok do szafki, bo ja sobie tego tam nie wyobrażam jak to ma być wszystko tam upchane. Druga sprawa to bezpieczeństwo, zawór z wodą, rurka od kanalizacji i gniazdko, wszystko w takiej małej szczelinie. Chyba że gniazdko jest gdzieś dalej od przewodów z wodą.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka



Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...