Skocz do zawartości

Izolacja fundamentów pytań kilka


Recommended Posts

Witam, niedługo startują z budową domu... z tygodnia na tydzień dowiaduje się nowych informacji o sposobach budowy stąd mam do Was kilka pytań, pacjent; dom parterowy w północnej części województwa małopolskiego, grunt piaszczysty, wody gruntowe nisko z uwagi na to, że działka jest dość wysoko w stosunku do otoczenia, fundamenty monolityczne, ściany beton komórkowy Solbet.

1. Izolacja pozioma (papa) stosowana będzie na pewno na ściany fundamentowe (pod ściany budynku), myślałem też taką izolację zastosować dodatkowo pomiędzy ławy, a ściany fundamentowe - wydaje mi się to bardzo sensowne bo ewentualna wędrówka wilgoci zostanie wcześniej zatrzymana przez co i ewentualne przedostanie mrozu po fundamencie który zdołał naciągać wilgoć z niższych warstw, czy moje myślenie jest prawidłowe ?

2. Izolacja pionowa - czy dla mojego przypadku wystarczy nierozcieńczony dysperbit/abizol 2 warstwy czy nie ma sensu bawić się tymi maściami i lepiej kupić "coś na receptę" ? co polecicie ?

Na to planuje na pianokleju przykleić XPS i folia kubełkowa dla zabezpieczenia XPS-a dalej obsypka z piachu

 

Może o czymś zapomniałem? za wszystkie rady serdecznie dziękuję ! 

Link do komentarza
Dnia 15.02.2021 o 15:39, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Izolacja pionowa uzależniona od warunków gruntowo-wodnych. Lekka, średnia lub ciężka. Mas izolacyjnych jest multum i trzeba zwrócić uwagę na rozpuszczalnik, który działa destrukcyjnie na XPS/EPS.

 

Dnia 15.02.2021 o 15:46, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Oczywiście powyższa uwaga dotyczy budynków podpiwniczonych. W domach bez piwnic wystarczy izolacja  pozioma ścian i podłogi oraz impregnacja  ścian fundamentowych. 

Co sądzą Panowie o anionowej emulsji bitumiczno-lateksowej czy mogę ją wykorzystać (nada się) do pionowej izolacji fundamentów, mam dostęp do takiej w bardzo okazyjnej cenie

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...