Skocz do zawartości

Podział Działki a Warunki Zabudowy


Recommended Posts

WItam,

Jestem obecnie na etapie podziału działki rolnej na mniejsze działki już budowlane. Przed podziałem ze względu na zmianę przeznaczenia gruntu wystąpiłem o WZ, gdzie podzieliłem działkę rolną na kilka działek i na każdym naniosłem budynek jednorodzinny. Uzyskałem takie informacje jak długość fasady budynku, linia zabudowy czy procent powierzchni zabudowy (10%).

Moje pytania są następujące:

1. Czy po podziale działek i wystąpieniu o WZ już dla mniejszej działki jest szansa, że WZ się zmieni? Na przykład procent powierzchni zabudowy, czy długość fasady budynku.

2. W WZ mam informacje że obowiązująca linia zabudowy wynosi 3 metry od granicy działki. Czy to oznacza, że nie obowiązują mnie standardowe 4 metry od granicy działki dla ścian z otworami okiennymi?(oczywiście tylko z tej jednej strony wjazdu) Jako sposób dojazdu jest podana droga wewnętrzna która także jest wydzielona z wspomnianej działki rolnej.

3. Czy garaż wolnostojący jest wliczany do powierzchni zabudowy? Z tego co wiem takie budynki jak szklarnia czy szopa nie są wliczane, natomiast nie mogę znaleźć żadnej informacji o garażu. 

Link do komentarza

Podepnę się pod temat. Kupiłem działkę rolną w 2016r. o pow.1,3 ha, wraz z WZ. Teraz działka nieco się zmniejszyła (1,27ha)gdyż jest przy drodze, którą poszerzono. Działka ma teraz inny numer i czeka na MPZP. Moje pytanie teraz, od czego mam zacząć? Projekt niby już mam w wybrany w głowie, ale co dalej? Nie ma mediów tam, gołe pole pod lasem.Aczkolwiek wjazd jest bezpośrednio z drogi asfaltowej.

Link do komentarza

WZ ważne jest do czasu uchwalenia MPZP . Po jego opublikowaniu WZ traci ważność i można budować tylko wg ustaleń tego planu. Istotne więc, który wariant jest korzystniejszy (jeśli znany jest projekt MPZP). Zmiana numeru nie powoduje utraty WZ,, ale oczywiście trzeba zweryfikować aktualny stan prawny nieruchomości.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...