Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Podział Działki a Warunki Zabudowy

Recommended Posts

WItam,

Jestem obecnie na etapie podziału działki rolnej na mniejsze działki już budowlane. Przed podziałem ze względu na zmianę przeznaczenia gruntu wystąpiłem o WZ, gdzie podzieliłem działkę rolną na kilka działek i na każdym naniosłem budynek jednorodzinny. Uzyskałem takie informacje jak długość fasady budynku, linia zabudowy czy procent powierzchni zabudowy (10%).

Moje pytania są następujące:

1. Czy po podziale działek i wystąpieniu o WZ już dla mniejszej działki jest szansa, że WZ się zmieni? Na przykład procent powierzchni zabudowy, czy długość fasady budynku.

2. W WZ mam informacje że obowiązująca linia zabudowy wynosi 3 metry od granicy działki. Czy to oznacza, że nie obowiązują mnie standardowe 4 metry od granicy działki dla ścian z otworami okiennymi?(oczywiście tylko z tej jednej strony wjazdu) Jako sposób dojazdu jest podana droga wewnętrzna która także jest wydzielona z wspomnianej działki rolnej.

3. Czy garaż wolnostojący jest wliczany do powierzchni zabudowy? Z tego co wiem takie budynki jak szklarnia czy szopa nie są wliczane, natomiast nie mogę znaleźć żadnej informacji o garażu. 

Podepnę się pod temat. Kupiłem działkę rolną w 2016r. o pow.1,3 ha, wraz z WZ. Teraz działka nieco się zmniejszyła (1,27ha)gdyż jest przy drodze, którą poszerzono. Działka ma teraz inny numer i czeka na MPZP. Moje pytanie teraz, od czego mam zacząć? Projekt niby już mam w wybrany w głowie, ale co dalej? Nie ma mediów tam, gołe pole pod lasem.Aczkolwiek wjazd jest bezpośrednio z drogi asfaltowej.

WZ ważne jest do czasu uchwalenia MPZP . Po jego opublikowaniu WZ traci ważność i można budować tylko wg ustaleń tego planu. Istotne więc, który wariant jest korzystniejszy (jeśli znany jest projekt MPZP). Zmiana numeru nie powoduje utraty WZ,, ale oczywiście trzeba zweryfikować aktualny stan prawny nieruchomości.

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Czyli po latach moge stwierdzić, że  to był mój prawdziwy kolega bo dodał - na rynku są ceny wyższe. I coś w tym jest. Wszystko zależy od firmy. Pewno, ze osoba, która wczoraj założyła firmę remontowa chce zarobić w rok krocie i czasami przesadza z cenami tzw. komercyjnymi :). OK zatem szykuj drugie tyle, a ja mogę czuć się szczęściarzem.
    • Wydaje mi się że pochylenie to między 17-19 stopni dziś zrobię zdjęcie i załączę do wiadomości. Tak sobie myślałem że od krokwi do krokwi dam sznurek aby membrana wysoko paroprzepuszczalna  nie zwisała obawiam się że rozstaw krokwi jest zbyt duży i bez sznurka może zwisać i skropliny nie będą odprowadzane rozstaw krokwi  80-90 no tak ktoś zrobił. No chyba że zrezygnuje z foli i płyta osb ,papa, łaty, kontrłaty ,blacha. 
    • Tu mam taki w sumie ciekawy dokument pdf. Sucha zabudowa bez tajemnic https://knauf.pl/files/products_db/files/knauf-sucha-zabudowa-bez-tajemnic--katalog-pl-5200_2019082808.pdf Dodam jeszcze, że po zadaniu pytania Wujkowi G - szafa z płyt G-K znalazłem ciekawy film an kanale YT niejakiego Maria On dał radę. Ja miałem we wnęce w poprzednim mieszkaniu szafę z półek g-k w kuchni. Tyle, że nie było tam drzwi przesuwnych, które musiały idealnie chodzić po dolnej prowadnicy. Miałem też w przedpokoju Komandora z ogromnymi lustrami (koleżanki żony z lubością się w nich przeglądały) i faktycznie był to projekt w pewnym stopniu zbliżony do Twojego. Podłoga szafy była podłogą w przedpokoju a sufit był sufitem. Prowadnica była idealnie wypoziomowana i wszystko chodziło na "dotkniecie paluszkiem". Czyli jest to do zrobienia. Po tych rysunkach widac, że znasz temat i poradzisz sobie. Może faktycznie konsultacje z Komandorem to dobry pomysł.
    • Nie wspomniałeś, o jakim kącie nachylenia mowa. Przeczytałem tylko, że mały. Skoro jest ewidentnie wilgoć, która doprowadziła już do powstania pleśni, trzeba się za to wziąć i zapewnić dobrą "wentylację" warstw. Ta skondensowana wilgoć musi mieć gdzieś ujście. Inaczej powielisz ten sam błąd. Pytanie - gdzie on tkwi? Papa stanowi paroizolację - o ile nie jest to papa/membrana (membrana bitumiczna) w jednym, którą można układać na pełne deskowanie. Kliknij sobie w ten link https://budujemydom.pl/irbj/porady/90264-poprawne-wykonanie-hydroizolacji-dachu-skosnego-z-pelnym-deskowaniem Masz w tym artykule opis warstw do tego schematu     Są dwie szkoły - szczelina i bez szczeliny. Bez względu na "szkołę" musi być wentylacja od okapu aż po kalenicę.
    • Dla budynków istniejących dopuszcza się przyjmowanie odległości, bez uwzględnienia grubości warstw izolacji termicznej, tynków, itp.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...