Skocz do zawartości

Historia edycji

dedert

dedert

W projekcie budowanego domu mam piec na ekogroszek i kotłownie w piwnicy. W mojej miejscowosci mamy jednak gaz z sieci i będę starał się o przyłącze. Z tego co wiem mogą mnie przyłączyć w ciągu max 1 roku więc możliwe że do ukończenia domu mógłbym już mieć przyłącze. W razie jednak jakby termin ten się wydłużył a ja zmuszony bym był koszystać z pieca na ekogroszek chciałbym się dowiedzieć o:

 

1. Komin. Czy istnieją kominy systemowe, które mogę wykorzystać zarówno pod piec na ekogroszek jak i piec gazowy? Wtedy od razu stawiałbym piec pod gaz. 

 

2. Powierzchnia parteru to 120 m2. Do tego piwnica pod całością czyli 120 m2 i poddasze na razie nie użytkowe 70m2. Na pierwszą potrzebę ogrzewałbym tylko parter i może 1-2 pokoje piwnicy. Ale przyszłościowo możliwe że wszystko było by kiedyś ogrzewane (310m2). Czy rodzaj pieca gazowego dobiera się pod metraż i jeśli tak to jaki optymalny byłby w moim przypadku?

 

3. Czy to prawda jest że pod piec gazowy nie musi być stojącego komina tylko rura wypuszczona za ścianę zewnętrzną? Piwnica wystaje 100 cm ponad grunt wiec jeśli kotłownia jest w piwnicy to rurę mógłbym wypuścić na max 100 cm ponad grunt. Czy to nie za mało?

 

4. Jak wygląda sprawa wentylacji takiej kotłowni z piecem gazowy. Ma być kratka wymuszająca dostawę świeżego powietrza, czy wentylacja grawitacyjna w kominie systemowym wystarczy?

 

 

dedert

dedert

W projekcie budowanego domu mam piec na ekogroszek i kotłownie w piwnicy. W mojej miejscowosci mamy jednak gaz z sieci i będę starał się o przyłącze. Z tego co wiem mogą mnie przyłączyć w ciągu max 1 roku więc możliwe że do ukończenia domu mógłbym już mieć przyłącze. W razie jednak jakby termin ten się wydłużył a ja zmuszony bym był koszystać z pieca na ekogroszek chciałbym się dowiedzieć o komin.

1. Czy istnieją kominy systemowe, które mogę wykorzystać zarówno pod piec na ekogroszek jak i piec gazowy? Wtedy od razu stawiałbym piec pod gaz. 

2. Powierzchnia parteru to 120 m2. Do tego piwnica pod całością czyli 120 m2 i poddasze na razie nie użytkowe 70m2. Na pierwszą potrzebę ogrzewałbym tylko parter i może 1-2 pokoje piwnicy. Ale przyszłościowo możliwe że wszystko było by kiedyś ogrzewane (310m2). Czy rodzaj pieca gazowego dobiera się pod metraż i jeśli tak to jaki optymalny byłby w moim przypadku?

3. Czy to prawda jest że pod piec gazowy nie musi być stojącego komina tylko rura wypuszczona za ścianę zewnętrzną? Piwnica wystaje 100 cm ponad grunt wiec jeśli kotłownia jest w piwnicy to rurę mógłbym wypuścić na max 100 cm ponad grunt. Czy to nie za mało?

4. Jak wygląda sprawa wentylacji takiej kotłowni z piecem gazowy. Ma być kratka wymuszająca dostawę świeżego powietrza, czy wentylacja grawitacyjna w kominie systemowym wystarczy?

 

 

×
×
  • Utwórz nowe...