Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Palenie w kozie grzewczej należy do przyjemności, ale ma też wadę!


Recommended Posts

Palenie w kozie należy do czynności przyjemnych. Wadą jest opadanie rozżarzonego drewna i dopalanie się go przy szybie, dlatego nie możemy wtedy otwierać drzwiczek, a potem część popiołu spada na podłogę - mówią Ania i Jarek, Członkowie Klubu Budujących Dom, którzy wolno stojącą kozę użytkują od 2015 r.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budujemydom.pl/instalacje/kominki-i-kominy/a/24848-palenie-w-kozie-grzewczej-nalezy-do-przyjemnosci-ale-ma-tez-wade

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam- Zamość
Witam. W moim domu niedawno został wymieniony kocioł węglowy (kopciuch) na gazowy kondensacyjny, w istniejący komin dymowy(po starym piecu)została wprowadzona rura do kotła kondensacyjnego, w tym samym ciągu kominowym jest jeszcze drugi sąsiadujący kanał dymowy podłączony do kominka. Pytanie brzmi czy tak może być czy temperatura z kanału kominka nie uszkodzi rury z kotła kondensacyjnego i czy kocioł gazowy nie zassie spalin z kominka.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak został zastosowany  stalowy koncentryczny system odprowadzania spalin przeznaczony do urządzeń kondensacyjnych pracujących niezależnie od wentylacji pomieszczenia, to nie ma problemu.

Czyli dwuscienny  Ø 60+Ø100  lub Ø80+Ø125 rura w rurze.

rura_dwucienna_biaa_jeremias_1352054819_

Edytowano przez animus (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam-Zamość
Dzięki za odpowiedz właściwie to nie jestem pewny widać tylko tą wewnętrzną plastikową natomiast co w kominie nie widać. Nie było mnie przy montażu. Jakoś to muszę sprawdzić na szczycie komina widać zakończenie komina kondensacyjnego jest dość duże, ale nie wejdę teraz na dach bo "Zima stulecia" zaatakowała, może rewizją przy podstawie komina coś będzie widać. Artykuł bardzo mi się podobał trochę się dowiedziałem z niego pozdrawiam.
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...