Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Jaki jest najlepszy sposób na ciepłą wodę w domu?


Recommended Posts

Wydajna instalacja ciepłej wody jest jednym z istotnych elementów komfortowego użytkowania każdego domu. Przy wyborze urządzeń podgrzewających, musimy brać pod uwagę dostępne źródła energii, przewidywane zużycie ciepłej wody i rozmieszczenie punktów jej czerpania. Instalację można zbudować jako system centralnego podgrzewania i rozprowadzenia c.w.u. lub wyposażyć urządzenia sanitarne w indywidualne podgrzewacze.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/instalacje/baza-wiedzy/50747-jaki-jest-najlepszy-sposob-na-ciepla-wode-w-domu

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość janek z teresa
tylko i wylacznie pojemnosciowy ogrzewacz wodu uzytkowej , gazowy 80 litrow np ariston , jak ktos nie ma gazu pozostal bojler elektryczny np 120 litr i nacna taryfa
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ja mogę mieć wątpliwości ale nie koniecznie słuszne. Wiele osób mi tutaj pomogło podczas budowy i dlatego wolę zapytać bardziej doświadczone osoby.    Mam jeszcze pytanie odnośnie starterów trzpieni. Czy zbrojeniem muszę dojeżdżać do samego dołu wieńca jeżeli pręty wystają mi metr czy wystarczy ze dam zakład 50 cm ? 
  • Co dołożyć? Kasy KB? Czy pręt, o którym pisze:    
  • To zapytaj za co bierze pieniądze, Dołóż, jeśli masz wątpliwości.
  • Nie jest to uwzględnione w projekcie, a KB nawet nie chce komentować. 
  • Dzień dobry,   posiadam dom, który jak się ostatnio okazało, jest wpisany do gminnej ewidencji zabytków, co mnie bardzo zdziwiło ponieważ dom był budowany w latach 89-90 i według mnie nie ma wyróżniających się walorów estetycznych, historycznych ani kulturowych. Dom jest w stylu góralskim, ale to tylko imitacja bali z elementami dekoracyjnymi. W okolicy jest kilka lepiej wyglądających, starszych i prawdziwych domów w stylu góralskim, które nie zostały ujęte w ewidencji. Do domu przylegają budynki gospodarcze, które powstały w latach dwudziestych. Podejrzewam, że to one są powodem wpisania do ewidencji ze względu na wiek. Budynek gospodarczy to szopa oraz część starego domu z bali. Tylko część, bo jedno z pomieszczeń zostało nadbudowane przez nowszy dom i z tego starego została tylko ściana zewnętrzna. Na wszystko były pozwolenia i projekty. Trochę to skomplikowane więc dołączam schemat. Tylko ten nowy budynek mieszkalny jest wpisany do ewidencji, nie ma nic o budynkach gospodarczych.    Ten nowszy dom jest już w kiepskim stanie i wymaga generalnego remontu. Pokrycie dachowe (teraz jest eternit) lub nawet cała więźba, ocieplenie, elewacja i okna. Wolałbym nie być ograniczony żadnymi zaleceniami konserwatora, ale ostatecznie mógłbym nawet zaakceptować ten "udawany styl góralski" byle tylko była możliwość porządnego ocieplenia budynku, bo teraz wiatr wieje przez ściany. Budynki gospodarcze docelowo chciałbym rozebrać, bo są niepotrzebne, a szopa już sama się powoli wali i niedługo będzie stanowić zagrożenie.    Czy możliwa będzie rozbiórka części gospodarczej, skoro nie jest wpisana do ewidencji? Jakie są szanse na usunięcie domu z ewidencji?  Czy jest taka opcja by usunięto dom z ewidencji, ale dodano budynki gospodarcze? Jak postąpilibyście w takiej sytuacji? Ja tylko chcę stworzyć sobie komfortowe miejsce do życia, ale nie wiem czy jest sens się za to zabierać czy poczekać aż się samo zawali? 
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...