Skocz do zawartości

Problem z garbami na suficie


fearox

Recommended Posts

Dzień dobry,

Chciałbym poradzić się w sprawie gładzi położonych w nowym mieszkaniu. Niestety nie mam doświadczenia z wykończeniami mieszkań, natomiast w mojej ocenie po położeniu 2 warstw gładzi oraz pomalowaniu, równość/gładkość sufitu jest nie do zaakceptowania.
Proszę o opinię na podstawie załączonych zdjęć, czy przyczyną tu jest nieprawidłowe położenie gładzi czy może coś innego. Wykonawca poprawiał już raz sufit, a także dwukrotnie ściany. Zdjęcia zrobione podczas przyświecenia latarką pod ostrym kątem, natomiast doły w postaci ciemnych obszarów na suficie widoczne sa również gołym okiem w świetle dziennym oraz sztucznym (żarówki zamontowane w sufitowych punktach oświetleniowych).
Wykonawca stwierdził że nie ma potrzeby stosowania gipsu szpachlowego przed położeniem gładzi.

Link do dysku google ze zdjęciami:
https://drive.google.com/drive/folders/1tfZ10ucOa5KAW8a3slyD7y0ZIBA0Xtkg?usp=sharing

Malowanie sufitu farbą antyrefleksyjną swoją drogą też bardzo słabo... widać plamy - refleksy, gdzie w większym stopniu odbijają one światło niż miejsca zaraz obok nich - widoczne gołym okiem przy zapalonych żarówkach (farba tikurilla biała antyreflex) Na ścianach podobnie (tutaj farba matowa beckersa, lateksowa)

Dziękuję z góry za każdą opinię.

Link do komentarza

To wygląda na nieudolne tynkowanie. Jak ciągnął łatą to porobił garby. I można to próbować wygładzić gipsem szpachlowym a potem gładzią. Przymież w miarę płaską łate do tego sufitu i sprawdź jakie głębokie szpary wyjdą, bo jak do max 2mm to wystarczy sama gładź. Ale tak czy tak to jest straszna zabawa z wyprowadzeniem takiego sufitu. I ciąg szpachle w poprzek tych garbów szeroką szpachlą 40-50cm. Wszystko trzeba gruntować przed gipsem i gładzią jak coś.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...