Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - obliczanie kosztów, ustalenie wartości rynkowej


Recommended Posts

Drodzy  Forumowicze,

Chciałabym się zwrócić z prośbą o wsparcie w obliczeniu kosztów odrolnienia działki. 

Na początek pytanie, jak ustalić wartość rynkową działki, którą odlicza się od należności za odrolnienie? Czy jest ona ustalana na podstawie jakiś obowiązujących przepisów, czy określa ją faktyczna cena zakupu?

Jeśli bierze się pod uwagę średnią cenę gruntów wg GUS, to czy następująca kalkulacja jest poprawna?

 

Działka, która mnie interesuje: 1350m2, klasa IIIa w pomorskim

Od tego odejmuję 500m2 zwolnionych z opłaty, więc zostaje 850m2 do odrolnienia, a zatem:

powierzchnia = 850m2

wartość rynkowa według GUS= 4811zł (1 ha = 56 605zł)

koszt odrolnienia 1 ha = 320 959zł

kwota należności = (320 595zł x 0,0850) - 4811zł = 22470zł

opłata roczna = 2 247zł

 

Czy dobrze myślę? Jeśli podobne kalkulacje były już omawiane na forum, to z góry bardzo przepraszam, ale nie doszukałam się takiego zagadnienia.

Jeszcze jedna rzecz, przeczytałam na innym forum, że to osoba składająca wniosek o wyłączenie gruntu z produkcji rolnej składa również oświadczenie o wartości gruntu, w moim przypadku cena działki jest dużo wyższa od wartości podawanych przez GUS, co skutkuje tym, że kwota należności za wyłączenie gruntu z produkcji rolnej wynosi 0zł. Czy taka sytuacja jest możliwa?

Pozdrawiam,

Joanna Chmielewska

 

 

 

 

Edytowano przez JoannaCh (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • JoannaCh changed the title to Wyłączenie gruntu z produkcji rolnej - obliczanie kosztów, ustalenie wartości rynkowej

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Gość Bob
   Mam pytanie: czy przykry zapach ścieków (siarkowodoru?) w okolicy pieca dwufunkcyjnego może mieć związek z odprowadzaniem kondensatu do kanalizacji? Okresowo pojawia się taki uciążliwy zapach, chociaż nie wiem czy nie wraca on kanałem wentylacyjnym, którego wylot na dachu jest w pobliżu odpowietrznika kanalizacji.
  • Dzień dobry.   Rozstaw łat pod blachodachówkę FIORD® wynosi 350mm. Poniżej rysunek techniczny. ________________________________________________ Blachodachówka FIORD® Blachy Pruszyński produkowana jest we wszystkich powłokach zabezpieczających. Kolor czarny dostępny jest we wszystkich rodzajach powłok. Szczególnie polecane są powłoki poliuretanowe z długą gwarancją. Wykaz wszystkich dostępnych powłok: https://pruszynski.com.pl/powloki-ochronne.php   Rynny NIAGARA, oferowane są w 9-ciu kolorach i też są dostępne w kolorze czarnym.  
  • Nie wywalaj sprężyn.  https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-typu-bonell-86x190-materac-7135817371 https://allegro.pl/oferta/sprezyna-wersalkowa-bonell-75-cm-8966408777 https://www.olx.pl/d/oferta/formatka-sprezynowa-sprezyny-bonell-sprezyna-bonell-182x56x10-CID628-IDHWJej.html#4e746daea4 https://www.olx.pl/d/oferta/formatyka-sprezyny-bonell-sprezyna-do-wersalki-CID628-IDDQhNH.html#6739b97546 https://allegro.pl/oferta/sprezyny-do-materaca-tapicerskie-bonell-182-53-10-9408957186 https://allegrolokalnie.pl/oferta/sprezyna-bonell-124x53x8-15x5-2-4 https://allegro.pl/kategoria/dom-i-ogrod?string=sprężyny bonell&order=p&bmatch=e2101-d3684-c3682-hou-1-4-0218
  • Gość Krystian.Tarnowski
   niekoniecznie ścianka dociskowa od strony wewnętrznej, w temacie nie pisze nic na temat ciśnień hydrostatycznych oraz rodzaju muru z jakim przychodzi nam się zmierzyć. Mając na uwadze wiele aspektów należy wziąć pod uwagę rodzaj muru i rodzaj wody. Niekiedy nie ma ław fundamentowych, więc problem zaczyna się robić dużo bardziej poważniejszy niż zakładano. Wykonałem nie jędną izolację wodochronną od wewnątrz i nie ma w tym żadnego problemu. System uszczelnienia jest zawsze mieszany ale kompatybilny ze sobą. Tak więc nawet ściany ceglane bardzo często spotykane w starych budynkach można odizolować. Mało kto praktykuje kompleksowe podejście do tematu, gdzie usuwane są stare zaprawy murarskie poprzez dłutowanie czy frezowanie, mało kto stosuje blokadę soli w murze przed uszczelnieniem aż w końcu mało kto potrafi dobrać materiały izolacyjne do podłoża. O domieszkach chemicznych do zapraw nie wspominam, bo dla wielu wykonawców to problem z dostępem do nich. Jeśli ktoś chce porozmawiać na temat izolowania wodochronnego od wewnątrz z chęcią udzielę kilku wskazówek i porad jak się do tego zabrać i jak wykonać bez problemów oraz przy pierwszym i jedynym podejściu do problemu wody w piwnicach.
  • Czy podłogę i ściany piwnicy, do której wnika woda da się skutecznie uszczelnić od środka? Czy można np. wykorzystać jakieś wodoszczelne zaprawy? W ostateczności, czy skuteczne byłoby wykonanie od środka kilkucentymetrowej warstwy jakiegoś uszczelnionego betonu? Pełna treść artykułu pod adresem: https://budownictwob2b.pl/przegrody/baza-wiedzy/hydroizolacje/21270-uszczelnienie-piwnicy
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...