Skocz do zawartości

Ocieplenie domu szeregowego od wewnątrz i od zewnątrz


Recommended Posts

Dzień dobry.
W przyszłym roku będę ocieplał dom szeregowy, niestety na wysokości mojego piętra sąsiedzi z obu stron mają dach więc odpada ocieplenie od strony zewnętrznej. Front i tył będą ocieplone styropianem grafitowym 15cm.
Na ściany boczne, łączone z sąsiadami myślałem aby zastosować styropian klejony do ściany od wewnątrz, watę mineralną albo piankę pur. Myślę aby ocieplić ściany boczne i 1m ścian z frontu i tyłu od wewnątrz aby w jak największym stopniu wyeliminować mostki termiczne.
Ściany wykonane są z żużlobetonu.

Za każdą pomocną radę z góry bardzo dziękuję 

Link do komentarza

To nie zabudowa szeregowa, ale jakiś kuriozalny" bliźniak". Ocieplenie od zewnątrz - technicznie - bez problemu (z tego co widać na zdjęciu). Pozostaje rozwiązanie kwestii własnościowych.i przebiegu granicy. 

Edytowano przez Budujemy Dom - budownictwo i instalacje (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
19 godzin temu, marek5086 napisał:

Dzień dobry.
W przyszłym roku będę ocieplał dom szeregowy, niestety na wysokości mojego piętra sąsiedzi z obu stron mają dach więc odpada ocieplenie od strony zewnętrznej. Front i tył będą ocieplone styropianem grafitowym 15cm.
Na ściany boczne, łączone z sąsiadami myślałem aby zastosować styropian klejony do ściany od wewnątrz, watę mineralną albo piankę pur. Myślę aby ocieplić ściany boczne i 1m ścian z frontu i tyłu od wewnątrz aby w jak największym stopniu wyeliminować mostki termiczne.
Ściany wykonane są z żużlobetonu.

Za każdą pomocną radę z góry bardzo dziękuję 

Jest lepsze rozwiązanie niż styropian.

1. Wełna wkomponowana w przedściankę z podwójnym g-k. Producenci systemów suchej zabudowy mają nawet obliczenia co do redukcji decybeli po drugiej stronie

2. Taki oto produkt firmy Recticel. Naklejenie płyty g-k znacznie redukuje w komplecie hałas po drugiej stronie i odwrotnie. Izolujesz się od sąsiada skutecznie.

1968355292_SilentWall16.jpg

Link do komentarza
1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

kuriozalny" bliźniak".

Raczej TROJAK...

19 godzin temu, marek5086 napisał:

na wysokości mojego piętra sąsiedzi z obu stron mają dach

 

 

1 godzinę temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pozostaje rozwiązanie kwestii własnościowych.i przebiegu granicy.

Albo może po prostu dogadania się z sąsiadami...

Link do komentarza
1 godzinę temu, zenek napisał:

Możesz ocieplić ścianę szczytową nad dachem sąsiada. Połowiczne, ale w miarę skuteczne, bo poniżej rolę ociepenia spełnia poddasze i dom sąsiada.

Niestety poddasze sąsiada jest nieużytkowe i panują tam temperatury jak na zewnątrz. Ocieplenie od zewnątrz raczej odpada, niestety sąsiedzi z obu stron się na to nie godzą. Co śmieszniejsze dom z drugiej strony nie jest nawet otynkowany ponieważ sąsiad się nie zgodził... Wiec zostaje chyba tylko ocieplanie od wewnątrz i tego bym się trzymał, nie chcę kłótni z sąsiadami :) Prosiłbym tylko o poradę dotyczącą sytemu ocieplenia (styropian, wełna mineralna, itp) i sposobu wykonania (głównie chodzi mi o "zakładki" ocieplenia, od wewnątrz boki. i Na "zakładkę"  1m z przodu i tyłu z ociepleniem z zewnątrz) 

Link do komentarza
5 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Jest lepsze rozwiązanie niż styropian.

 

5 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

 do redukcji decybeli po drugiej stronie

 

5 godzin temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

redukuje w komplecie hałas

Przecież tu chodzi o ciepło, a nie o hałas i decybele...

 

Poczytaj o płytach multipor, reno Therm...

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...