Skocz do zawartości

Budowa domu a współwłasność działki


zgredek

Recommended Posts

Witam!

Poczytałem forum,ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Sprawa wygląda tak: jestem współwłaścicielem działki budowlanej w 1/4 (spadek po mamie), powstałej w skutek podziału działki.Na tej działce chcę w czerwcu rozpocząć budowę domu. Ojciec i bracia zgodzili się, aby zrzec się tej działki, poszliśmy do notariusza z wykonanym podziałem działki i pojawił się problem nieuregulowania kwesti spadku z Urzędem Skarbowym (potrzebuje zaświadczenia o zwolnieniu z płacenia podatku od spadku). Byłem dziś w US i pani powiedziała mi, że będzie to trwało około 6 miesięcy. Z związku z tym mam pytanie czy ja sam jako współwłaściciel działki mogę w tym momencie starać się o wydanie pozwolenia na budowę ? Czy mogę wykonać mapki do celów projektowych, wystąpić o warunki przyłączy i adoptować działkę ? I czy występuje tylko ja czy muszą wystąpić wszyscy współwłaściciele.

Zależy mi, aby ruszyć z budową, ponieważ już wcześniej dogadałem się z ekipami na czerwiec, materiały zakupione a tu taki problem.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi
Link do komentarza
Cytat

Przygotowanie do budowy, jak też wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, może złożyć jeden z współwłaścicieli składając oświadczenie o zgodzie pozostałych współwłaścicieli na prowadzenie robót budowlanych.




A jak wygląda sprawa zniesienia współwłasności w trakcie budowy domu, czy można? nie chciałbym czekać do końca budowy - do notariusza chciałbym udać się od razu po otrzymaniu pisma z US.

Pozdrawiam
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...