Skocz do zawartości
Róża Ocean Niebo Wiosna Betoniarka Jajoszczypiorny Bruk Wrota Hadesu Purpurowy obłęd Smok
Zaloguj się, aby obserwować  
zgredek

Budowa domu a współwłasność działki

Recommended Posts

Witam!

Poczytałem forum,ale nigdzie nie znalazłem jasnej odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Sprawa wygląda tak: jestem współwłaścicielem działki budowlanej w 1/4 (spadek po mamie), powstałej w skutek podziału działki.Na tej działce chcę w czerwcu rozpocząć budowę domu. Ojciec i bracia zgodzili się, aby zrzec się tej działki, poszliśmy do notariusza z wykonanym podziałem działki i pojawił się problem nieuregulowania kwesti spadku z Urzędem Skarbowym (potrzebuje zaświadczenia o zwolnieniu z płacenia podatku od spadku). Byłem dziś w US i pani powiedziała mi, że będzie to trwało około 6 miesięcy. Z związku z tym mam pytanie czy ja sam jako współwłaściciel działki mogę w tym momencie starać się o wydanie pozwolenia na budowę ? Czy mogę wykonać mapki do celów projektowych, wystąpić o warunki przyłączy i adoptować działkę ? I czy występuje tylko ja czy muszą wystąpić wszyscy współwłaściciele.

Zależy mi, aby ruszyć z budową, ponieważ już wcześniej dogadałem się z ekipami na czerwiec, materiały zakupione a tu taki problem.

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przygotowanie do budowy, jak też wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, może złożyć jeden z współwłaścicieli składając oświadczenie o zgodzie pozostałych współwłaścicieli na prowadzenie robót budowlanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Przygotowanie do budowy, jak też wystąpienie z wnioskiem o wydanie pozwolenia na budowę, może złożyć jeden z współwłaścicieli składając oświadczenie o zgodzie pozostałych współwłaścicieli na prowadzenie robót budowlanych.
A jak wygląda sprawa zniesienia współwłasności w trakcie budowy domu, czy można? nie chciałbym czekać do końca budowy - do notariusza chciałbym udać się od razu po otrzymaniu pisma z US.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedmiotem spadku jest działka, zatem niezależnie od stanu zaawansowania budowy może być przekazana na rzecz jednego ze spadkobierców w dowolnym czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • ja rozmawiam z Ekspertem, z nim sie nie policzkuję, więc nie wiem skąd ta uwaga. Dyscyplinuj urobosa, który nadal się skupia na mnie, nie na tematach. Fobia?   To zrozumiałe. a ja odniosłem sie do zdania:   Wg mojej obserwacji na podłożu papy dachowej zgrzewalnej dobrej jakości mech nie tyllko zawilgocił powierzchnię, ale też nieusuwany niszczył ją wrastając stopniowo, tworzył też powierzchnię ziemi (z obumarłych roślin). To samo mówił mi sąsiad z gontem bitumicznym. Myślę, że przy dachówce cementowe, a tym bardziej goncie drewnianym wnikanie korzonkow w podłoże jest jeszcze łatwiejsze. Blacha ma o wiele większą odporność na taką penetrację, a zabezpieczona, pewnie całkowitą,  prócz odbarwienia.   Dlatego zapytałem Eksperta o te podłoża!
  • Ekspert się wypowiedział!!! Dodał do mojej wypowiedzi podziękowanie i widać uznał, że nic więcej nie warto zenkowi dopisywać!!! Tego zdania nie doczytało się naszemu dyskutantowi   Ja ręki do policzkowania nie podnoszę...
  • to akurat jest bzdura na resorach.  Im mniejszy i cieplejszy dom (a kanadyjczyki należą do grupy cieplejszych) - tym mniejszy sens ma w ogóle myślenie o PC. W twoim przypadku, szczególnie jeśli ma być tanio - trzeba wziąść pod uwagę kable grzejne w wylewce lub zwykłe konkwektory jak w przypadku domu gawła. Oczywiście, od samego początku prawdopodobnie trzeba będzie dać PV na dach - ale to ze względu, że inaczej nie będziesz w stanie wyjść ze wskaźnikami narzuconymi przez Warunki Techniczne. To bardzo utrudnia budowanie domów ogrzewanych tylko prądem. Trzeba stosować różne myki i sztuczki ;)
  • Gość Radek
   Polecam zapoznać się z ofertą od Bowim - ja mam właśnie wszelkie zbrojenia od nich i wiem że są solidne.
  • Stal zbrojeniową oferują składy budowlane i hurtownie, a także bezpośrednio jej producenci. Można kupić odpowiednio pocięte pręty, a nawet zamówić gotowe szkielety zbrojeniowe, na przykład do wieńca stropowego. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/stan-surowy/sciany-i-stropy/porady/821-gdzie-kupic-stal-do-zbrojenia-stropu
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...