Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Witam Panów 

 

Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym poszerzyć łazienkę, co wiąże się z przesunięciem ściany o ok 1m.

Niestety moja wiedza jest mała i nie wiem, czy ściana którą chciałbym przenieść jest nośna.

Bardzo proszę o pomoc. Ściana jest na parterze ( na czerwono zaznaczyłem)

Czy jeżeli nie mogę jej przenieść to mogę w niej zrobić ogromny otwór?

 

Proszę o opinię fachowców, budujących domy

parter.jpg

pietro.jpg

piwnica.jpg

poddasze.jpg

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ścianach działowych nie opiera się strop. Powinna być minimalna szczelina.


Otwór w ścianach nośnych możesz robić, pod warunkiem wstawienia nadproża. Ale wydaje mi się, ze będzie to działowa, a nośna biegnie pionowo przez środek domu na rysunku

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu pisaliśmy o takich pracach:

https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/25037-wyburzanie-scian-czyli-zmiana-ukladu-wnetrz-w-domu-z-lat-70

 

Proszę zwrócić uwagę na ten fragment tekstu:

Ściany wewnątrz domu - nośne i działowe

 

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny przypadek. Tylko nie przesuwam ściany, a całkiem się jej pozbywam. Nad tą ścianą działową masz ścianę na piętrze. Ja bym wsadził dwuteownik, żeby podeprzeć strop. (tak robię u siebie). Tylko że mi przeliczono jaki ten dwuteownik mam tam zastosować. Możesz z grubsza narysować na planie jak ta łazienka ma wyglądać? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Konrad79krk napisał:

Ściana jest na parterze ( na czerwono zaznaczyłem)

A jaką ma grubość ta ściana? Dokładnie.

 

2 godziny temu, drzanudz napisał:

Nad tą ścianą działową masz ścianę na piętrze.

No ma, ale wygląda że 6cm bez tynków.

 

Napisz, jakie są naprawdę te ściany grube.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

27 ma na rysunku. Papier wszystko przyjmie. Chodzi o to ile faktycznie mają. Jeśli na serio te na piętrze mają 6, to pewnie są z GK. Wtedy można by się pokusić o nie podpieranie stropu, jeśli ściana ma stanąć metr dalej. Ale to musi ktoś zobaczyć. Najlepiej gość który rysował projekt. 

 • Lubię to 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hejka, robimy remont generalny naszego mieszkania pod wynajem i zastanawiamy się nad wyburzeniem ściany w kuchni, która jest połączona z kominem w całym bloku. Oczywiście komina nie ruszamy, ale mąż nie jest do końca przekonany co do tego pomysłu, ponieważ jest zwolennikiem zamkniętych kuchni. Ja natomiast uważam, że połączenie kuchni z salonem dałoby świetny efekt wnętrzarski, a przede wszystkim niesamowicie powiększyłoby mieszkanie. Co o tym myślicie? Muszę znaleźć więcej argumentów za moim pomysłem, żeby przekonać go.:icon_cool:

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Elfir napisał:

a będziesz miała idealny porządek w kuchni? Bo tylko wówczas wygląda to dobrze. 

O to będzie się martwił ten, który wynajmie mieszkanie...

A  jednym wynajmującym chodzi o kuchnię zamkniętą, inni wolą otwartą na "salon"...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.02.2021 o 19:56, aru napisał:

27 centów zeniu, wystarczy przyjrzeć się rysunkowi

 

Dnia 8.02.2021 o 20:23, drzanudz napisał:

27 ma na rysunku. Papier wszystko przyjmie.

Bardzo mądrze :12_slight_smile:

Od rysunku do realu czasem b. daleko.

 

Jesli grubość jest konstrukcyjna  no to nie wiadomo, czy niesie, czy nie niesie stropu. Bo może tam być strop różnie oparty.

Jeśli jest 12 lub 6 - no to tylko działowa - i można przesunąć.

Wg mnie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Ścianka klasyczna 24, miałem na myśli to ze kątownik myśle ze przynajmniej 10 cm x 10 to musiałbym bloczek stawiać na nim. Można tak ?
  • takie sensacje, że coś pomoże na rdzę grusz i jałowców są błędne. Faktem jest sposób podany i stosowany przez pracownice(dla użytkowników profesjonalnych). Należy w  tym wypadku opryskać grusze wiosną 2 razy całkiem dokładnie w okresie nabrzmiewania pąków i kwitnienia. Jedyny środek to Score, i niestety musi być temperatura od +12 C wzwyż, najlepiej 8 godzin do 3 dni bez opadów. Miedziany i pudrowanie nie działają wcale. Jeżeli jałowce są zaatakowane, to jest zbyt późno, by je uratować, to już trwa ponad rok. Wprawdzie uratowałem róże  z żółtaczki astra srebrem i czymś tam, ale tego się nie da zrobić. Obecnie bukszpany należy opryskiwać 10 razy w roku Mospilanem na ćmę. To straszne.
  • 1. no  w wikipedii tego nie znajdziesz 2. ja nic nie muszę opierać niewiele widziałeś? może jednak wiele, z racji choćby wieku, a że nie zrozumiałeś 3. popatrz, już odchudziłeś żelbet o 3 centy (z 15 do 12) uhu, konstrukcja stalowa, grubo, znaczy się jaka ta konstrukcja? znowu lekko, ile to w końcu jest? a działówki tak się stawia, żeby lekko nie było, a nawet leciutko     to to już typowo twoje buractwo, ale czego od takiego oczekiwać...
  • 1. Pod jakimi warunkami? 2. No to opieraj - na swoją odpowiedzialność. Ja w życiu na cegle 12 nie oparłbym stropu żelbetowego o rozpiętości 3 m, albo więcej. 3.Jedynym murem wg mnie konstrukcyjnym o grubości 12 cm mógłby być żelbet. Tak jak wyżej napisałem. Albo konstrukcja stalowa - ale to juz nie mur. Jak ci sie strop lekko ugnie i dociśnie ściankę, działową, to bedzie lekko. Ale oparty będzie na ścianach konstrukcyjnych.   Oparcie stropu - to nie żarty. A ty retro, zapytaj żony, czy na ściance działwej opiera strop żelbetowy. I przykładaj taką smą miare do bezpieczeństwa konstrukcji, jak do swojej elektryki.
  • Masz belkę na 13 cm szerokie. Blachy z boku + łebki śrub - to jakieś 2 cm więcej. Z okladem ( razem ze szczeliną powietrza koło belki) będzie 16 - 17 cm. To co za problem obmurować to ceglą czy bloczkami na zaprawie cementowej czy innej? Normalnie murujesz z dziurami na belkę. A jeśli to nie mur, tylko ścianka kolankowa - to przecież ona powinna być za czołem belki przy zewnętrznymlicu muru. To nawet nie trzeba belek obmurowywać, chyba że masz jakieś grube te ścianki kolankowe.  
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...