Skocz do zawartości

Wyburzenie ściany


Recommended Posts

Witam Panów 

 

Bardzo proszę o pomoc. Chciałbym poszerzyć łazienkę, co wiąże się z przesunięciem ściany o ok 1m.

Niestety moja wiedza jest mała i nie wiem, czy ściana którą chciałbym przenieść jest nośna.

Bardzo proszę o pomoc. Ściana jest na parterze ( na czerwono zaznaczyłem)

Czy jeżeli nie mogę jej przenieść to mogę w niej zrobić ogromny otwór?

 

Proszę o opinię fachowców, budujących domy

parter.jpg

pietro.jpg

piwnica.jpg

poddasze.jpg

Link do komentarza

Tu pisaliśmy o takich pracach:

https://budujemydom.pl/budowlane-abc/remonty-i-modernizacje/a/25037-wyburzanie-scian-czyli-zmiana-ukladu-wnetrz-w-domu-z-lat-70

 

Proszę zwrócić uwagę na ten fragment tekstu:

Ściany wewnątrz domu - nośne i działowe

 

Edytowano przez Budujemy Dom - działka i dom (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Mam podobny przypadek. Tylko nie przesuwam ściany, a całkiem się jej pozbywam. Nad tą ścianą działową masz ścianę na piętrze. Ja bym wsadził dwuteownik, żeby podeprzeć strop. (tak robię u siebie). Tylko że mi przeliczono jaki ten dwuteownik mam tam zastosować. Możesz z grubsza narysować na planie jak ta łazienka ma wyglądać? 

Link do komentarza
6 godzin temu, Konrad79krk napisał:

Ściana jest na parterze ( na czerwono zaznaczyłem)

A jaką ma grubość ta ściana? Dokładnie.

 

2 godziny temu, drzanudz napisał:

Nad tą ścianą działową masz ścianę na piętrze.

No ma, ale wygląda że 6cm bez tynków.

 

Napisz, jakie są naprawdę te ściany grube.

Link do komentarza

27 ma na rysunku. Papier wszystko przyjmie. Chodzi o to ile faktycznie mają. Jeśli na serio te na piętrze mają 6, to pewnie są z GK. Wtedy można by się pokusić o nie podpieranie stropu, jeśli ściana ma stanąć metr dalej. Ale to musi ktoś zobaczyć. Najlepiej gość który rysował projekt. 

Link do komentarza

Hejka, robimy remont generalny naszego mieszkania pod wynajem i zastanawiamy się nad wyburzeniem ściany w kuchni, która jest połączona z kominem w całym bloku. Oczywiście komina nie ruszamy, ale mąż nie jest do końca przekonany co do tego pomysłu, ponieważ jest zwolennikiem zamkniętych kuchni. Ja natomiast uważam, że połączenie kuchni z salonem dałoby świetny efekt wnętrzarski, a przede wszystkim niesamowicie powiększyłoby mieszkanie. Co o tym myślicie? Muszę znaleźć więcej argumentów za moim pomysłem, żeby przekonać go.:icon_cool:

Link do komentarza
Dnia 8.02.2021 o 19:56, aru napisał:

27 centów zeniu, wystarczy przyjrzeć się rysunkowi

 

Dnia 8.02.2021 o 20:23, drzanudz napisał:

27 ma na rysunku. Papier wszystko przyjmie.

Bardzo mądrze :12_slight_smile:

Od rysunku do realu czasem b. daleko.

 

Jesli grubość jest konstrukcyjna  no to nie wiadomo, czy niesie, czy nie niesie stropu. Bo może tam być strop różnie oparty.

Jeśli jest 12 lub 6 - no to tylko działowa - i można przesunąć.

Wg mnie.

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...