Skocz do zawartości

Karczowanie działki a pozwolenie


ad87

Recommended Posts

Cześć, 

 

Mam strasznie zarośnięta działkę przez samosiejki, osobiście nie umiem określić czy to krzewy czy jakieś małe drzewka ale generalnie pytanie czy można to bez obaw karczować czy trzeba zacząć zabawę w pozwolenia itp. dodaje przykładowe zdjęcie. Dzięki za pomoc

przyklad.jpg

Link do komentarza

Z tego co pamiętam, według przepisów drzewo nie może przekroczyć chyba 50cm w obwodzie mierzonym 10 cm nad ziemią, na resztę trzeba mieć zezwolenie. Ale dobrze się jest upewnić w urzędzie. Bo to urząd np gminy wystawia takie zezwolenie.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

 

A jesli chodzi o karczowanie, to w mojej gminie bylo tak:

 

 

IMG_20200428_181046a.thumb.jpg.89eb9639f293ee52257e8c760581f28f.jpg

 

Te warunki chyba obowiazuja w calym kraju. Wiec jesli masz cos, co przekracza te wymiary, to wystepujesz o zezwolenie na wyciecie drzew. Ja ze swojej usunelam troche takich, ktore bardzo przeszkadzaly, ale mialy ponizej 50 cm. i dopiero potem zglosilam reszte - na ktora uzyskalam bez problemu zgode.

Edytowano przez ariaprimo (zobacz historię edycji)
Link do komentarza
17 minut temu, ariaprimo napisał:

 

Jesli chodzi o karczowanie, to w mojej gminie bylo tak:

 

 

IMG_20200428_181046a.thumb.jpg.89eb9639f293ee52257e8c760581f28f.jpg

 

Te warunki chyba obowiazuja w calym kraju. Wiec jesli masz cos, co przekracza te wymiary, to wystepujesz o zezwolenie na wyciecie drzew. Ja ze swojej usunelam troche takich, ktore bardzo przeszkadzaly, ale mialy ponizej 50 cm. i dopiero potem zglosilam reszte - na ktora uzyskalam bez problemu zgode.

 

Link do komentarza

wszystko co ma mniej niż 10 lat możesz ciachać, jak masz obawy, uzyskaj PnB a bez problemu pozwolą wyciachać resztę;

każde roboty na działce inwestycyjnej (no, moze nie to samo ciachanie)  to roboty przygotowawcze kwalifikuje się jako rozpoczęcie budowy, czyli na podstawie posiadanej ostatecznej decyzji PnB, lub zgłoszenia

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...