Skocz do zawartości

Faktyczny koszt budowy domu -projekt Zosia 6?


Recommended Posts

Witam .

 

Na wstępie chciałem się przywitać z użytkownikami forum.

Przymierzamy się do budowy domu i mam pytanie odnośnie projektu Zosia 6 : https://www.mgprojekt.com.pl/zosia-6

 

Czy koszta, które są podane przez projektanta bardzo odbiegają od kosztów rzeczywistych? Będę zlecał budowę firmie budowlanej do stanu surowego zamkniętego.

Oczywiście wiem, że trzeba doliczyć podatek i pewnie około 20% dodatkowo z tytułu budowy domu przez firmę.

Czy jest szansa, że zmieszczę się w 150 000 zł? Czy koszta podane przez projektantów bardzo odbiegają od rzeczywistych ?

 

Pozdrawiam

Wezen

Edytowano przez Wezen (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Trzeba mieć cały projekt, znać szczegóły, żeby dobrze oszacować koszty. Ale dom jest prosty. Kosztowo będzie ciężko, ale tu wszystko zależy od cen za robociznę.

Przyjrzałbym się jeszcze innym projektom, choćby z tej samej pracowni, i  szukał takich, które mają sporo realizacji. Można wtedy liczyć na informacje z pierwszej ręki, od innych budujących.

PS. Nie podoba mi się np. ten wąski korytarzyk prowadzący do garażu. Przemyślałbym likwidację tego przejścia. Ale to zależy jakie były kryteria wyboru projektu, rodzaj ogrzewania itp.

Link do komentarza

Dzięki za odpowiedź.

Ogrzewanie raczej gazowe (zastanawiamy się nad podłogowym w kuchni, łazience/wc i salonie), bo na działce będzie gaz dociągnięty. Z tej pracowni projektów, które spełniają Nasze założenia są 3-4. Ten Nam się najbardziej spodobał. Dom parterowy, jak najbardziej prosty w budowie, do 80m2 z garażem. Co tu dużo mówić, to alternatywa dla mieszkania w bloku. 

Pracownia ta, też ma dobre opinie, z tego co czytałem. Na wielu stronach, powtarzają się te same projekty. A może Pan poleciłby jakieś studio/firmę projektową ?

 

Rozglądaliśmy się również nad domem szkieletowym, ale po dość głębokiej analizie, odpuściliśmy. Chyba nie ma firmy, która na 100% wie, co i jak zbudować tym sposobem.

 

A mogę wiedzieć, dlaczego nie podoba się Panu ten korytarzyk ? Zależy Nam też na przejściu z garażu do domu, bez wychodzenia na zewnątrz.

 

Pozdrawiam

Wezen

Link do komentarza

Dom jest mały, a ten wybitnie wąski korytarzyk zabiera jakieś 3,5 m2. Jego kosztem można powiększyć pokój, a po przeciwnej stronie zrobić z łazienki i maleńkiego WC nieco większe pomieszczenie. Ale wszystko zależy od tego jak będzie wykorzystywana kotłownia. 

Pod rozwagę wziąłbym jeszcze inne wersje tego projektu, np. Zosia 2. W nim można dodać wiatę (zostaje okno w łazience i kuchni), lub garaż z prawej strony zasadniczej bryły. Wtedy garaż może mieć wejście przez kotłownię. Do przemyślenia jest też pozostawienie sobie możliwości adaptacji poddasza. Zwiększenie kąta nachylenia dachu nawet o 5° wyraźnie poprawi jego użyteczność. Schody są w wersji Zosia 3. Ale starałbym się raczej zrobić je jako jednobiegowe, z wejściem z sieni. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...