Skocz do zawartości

rekuperacja mieszkanie 50 m2


Recommended Posts

witam

 

jestem nowy.

kupiłem mieszkanie 50 m2 i planuje generalny remont .

sufit będzie obniżany o 20 cm  i ocieplany wełna mineralna , w posadzkę będzie styropian 15cm i ogrzewanie podłogowe ,okna wymienione na 3 szybowe.

Chciałbym pompę ciepła powietrze woda i , myślałem o rekuperacji tylko nie wiem jak dobrać wszystko żeby miało sens.

proszę o porady .

dzieki

Link do komentarza

strach coś napisać bo pewien praktykant z pewnością wie więcej, ale na razie  może  zacznijmy od tego co to za mieszkanie, skoro takie zamierzenia masz?

tak bardziej od strony technicznej? nad/pod/obok

bo przyznam, że takie zamiary na 50m2 to jak na mój gust załatwi jeden split inwertorowy za ca górką z 4-5kPLN, a Ty ładujesz się jakieś 15kPLN w instalacje, a moze i więcej (tak mi mówi moja nie/wiedza teoretyczna)

co chcesz osiągnąć?

 

Link do komentarza
6 godzin temu, tomek777 napisał:

witam

 

jestem nowy.

kupiłem mieszkanie 50 m2 i planuje generalny remont .

sufit będzie obniżany o 20 cm  i ocieplany wełna mineralna , w posadzkę będzie styropian 15cm i ogrzewanie podłogowe ,okna wymienione na 3 szybowe.

Chciałbym pompę ciepła powietrze woda i , myślałem o rekuperacji tylko nie wiem jak dobrać wszystko żeby miało sens.

proszę o porady .

dzieki

Dawno temu myślałem, że wystarczy znac kubaturę czyli 3 wymiary przemnożyć x krotność ilości wymian powietrza i już można dobrać rekuperator. Zmieniłem zdanie. Zapraszam również na film o doborze wydajności centrali wentylacyjnej. Może ktoś wyciągnie z tego filmu wnioski/naukę. Połączenie rekuperacji z pompą ciepła to dobry pomysł. Będą jeszcze dodatkowe zyski na rekuperacji a raczej mniej strat. Trzeba doliczyć dodatkowe zasilanie na wentylatory na nawiewie i wywiewie i ewentualnie centralkę sterującą etc.

 

Link do komentarza
4 godziny temu, tomek777 napisał:

Dodam ze nie będę zbyt częstym gościem wiec zależy mi na sterowaniu z iPhone, ogrzewaniem jak i rekuperacja. 

Jak nie będziesz częstym gościem, to może wystarczy ogrzewanie elektryczne? I prosty rekuperator przez ścianę, bo jednak wentylować w czasie nieobecności tym bardziej musisz mieszkanie.  

Zastanów się ile ci się opłaca zainwestować, żeby mieć oszczędności na tych 50 m2, ale też żeby ci sie te inwestycje zwróciły w sensownym terminie.

Edytowano przez zenek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...