Skocz do zawartości

Płytki z Leroy Merlin - Tempo Gricio


Recommended Posts

Witajcie,

 

Nie wiem czy to efekt źle wykonanej pracy mojej ekipy remontowej czy płytek, ale wydaje mi się, że tego drugiego..

Wcześniej gdy padało światło dzienne lub swiecilem latarka to tego nie było widać. Gdy doszły halogeny od góry to od razu rzuciło mi się to w oczy. Strasznie to wygląda. 

 

Gres ma ogromne wybrzuszenia w niektórych miejscach. 

IMG_20210129_165224.jpg

IMG_20210129_165235.jpg

Link do komentarza

Poza zmianą oświetlenia to raczej nic z tym już nie zrobisz. Co do wykonania to raczej się ma do czego przyczepić na pierwszy rzut oka. Fugi wszystkie równe. Nie odbierz tego jako złośliwość, ale wygląda to dość osobliwie, trochę jak jakiś nieład artystyczny. Zgubiły by się trochę te wybrzuszenia jakby płytki były na przemian.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Link do komentarza

Tak, to jest wyłącznie "wina" oświetlenia  i wykonania/gatunku płytek...:bezradny:

 

Te nierówności/wybrzuszenia występują nieregularnie i żadne przekładanie płytek - właściwie PŁYT, bo to dość duże płytki - nic nie dałoby...

Wybrzuszenia są efektem takiej, a nie innej technologii produkcji płytek i rozdzielania na gatunki i - niestety - na punkty sprzedaży, do których towar ma być wysyłany... sklep firmowy zbyłby takie płytki jako pozagatunkowe, a market... cóż...

 

Takie oświetlenie bardzo często psuje efekt zaplanowany przez projektującego... Kilka razy zdarzyło mi się znaleźć podobne "kwiatki" w niepoślednich lokalach - hotelach, knajpach - gdzie widać było kasę wydaną na wyposażenie i robociznę, a nie pomyślano o wpływie światła, jego kierunku świecenia... i to nie tylko na płytkach... również ściany z gładzią, podłogi z polerowanymi gresami, itp...

 

Tak że przyłączam się do opinii:

9 godzin temu, vlad1431 napisał:

Poza zmianą oświetlenia to raczej nic z tym już nie zrobisz.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...