Skocz do zawartości

Cegła silka 12 czy karton gips z wełną? - wyciszenie itp.


Recommended Posts

Witam

Bardzo proszę o pomoc... 

 Stan mieszkania surowy, muszę wyburzyć ścianę dzielącą łazienkę i moja sypialnie ponieważ chcę  ją przesunąć o 28 cm w stronę łazienki. I teraz pytanie co postawić?  Fachowiec od wykończenia mówi, żeby ściany nie stawiać a podwójny karton gips z wełną a kierownik budowy odwrotnie że cegła silka 12 jest lepsza. Zależy mi na wyciszeniu bo na tej ścianie będzie stało lozko sypialniane. Z góry dziękuję za opinie. 

Edytowano przez Maja 0904 (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Tu jest fajna podstronka o współczynnikach i ich szczegółach :12_slight_smile: warto poczytać, bo w szczegołach....diabeł...:

 

http://www.norgips.pl/informacje-ogolne/65

 

22 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

ścianka z wełny i 2x g-k to dobry i sprawdzony pomysł

Jest tylko jedno ale - to ścianka od łazienki, czyli pomieszczenia o podwyższonej wilgotności.

Link do komentarza

Fachowiec od wykończenia wie co mówi, bo będzie miał troszkę mniej roboty, ale ja generalnie jestem przeciwnikiem używania płyty gipsowo-kartonowej W SWOIM DOMU...

Przy remontach również czasem proponowałem  wykonanie ścianki z płyt  g/k, ale jestem zwolennikiem ścian murowanych. Przy starannym wykonaniu pozostaje niewiele roboty z wykończeniem ściany...

 

 

Dnia 29.01.2021 o 13:14, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

ścianka z wełny i 2x g-k to dobry i sprawdzony pomysł.

Szczególnie dla wykonawcy :icon_mrgreen:

 

Tak jak zenek pisze - w przypadku ściany łazienkowej - lepsza, ze względu na podwyższoną wilgotność pomieszczenia, będzie murowana.

Link do komentarza
Dnia 30.01.2021 o 16:44, podczytywacz napisał:

Fachowiec od wykończenia wie co mówi, bo będzie miał troszkę mniej roboty, ale ja generalnie jestem przeciwnikiem używania płyty gipsowo-kartonowej W SWOIM DOMU...

Przy remontach również czasem proponowałem  wykonanie ścianki z płyt  g/k, ale jestem zwolennikiem ścian murowanych. Przy starannym wykonaniu pozostaje niewiele roboty z wykończeniem ściany...

 

 

Szczególnie dla wykonawcy :icon_mrgreen:

 

Tak jak zenek pisze - w przypadku ściany łazienkowej - lepsza, ze względu na podwyższoną wilgotność pomieszczenia, będzie murowana.

Przecież Norgips, Rigips i inni producenci systemów zabudowy z płyt g-k, g-w etc mają w swojej ofercie płyty do pomieszczeń mokrych - nawet na baseny. A o Glasroc X-Ocean słyszeli ha :)?

 

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...