Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Pielęgnacja posadzki zimą a jej jakość

Recommended Posts

Cześć chciałbym Was prosić o radę i opinie dot. posadzki na ogrzewaniu podłogowym. Na początku grudnia dałem się namówić na wykonanie posadzki z mixokreta niestety przyszedł mróz nieocieplone poddasze więc  w domu w drugiej dobie od wylania temp wynosiła -3.

Poniżej przesyłam kilka zdjęć posadzka ma obecnie 2 miesiące. Wiem że to tylko zdjęcia ale proszę o opinię co sądzicie. 

W dwóch pokojach da się wykruszyć łyżką na głębokość około 0.5 cm wierzchnią warstwę chciałem tam położyć panele. Dodam że posadzka nigdzie nie popękała. Był dodawany plastyfikator "do podłogówek", włókna i siatki. Cement II 32.5 

Nie wiem czy zastosować np prosfas do wzmacniania posadzek na tą wierzchnią warstwę. Czy to normalne że pojawiają się takie wierzchnie wykruszenia czy to skutek mrozu?

Więcej bym się nie dał namówić na posadzki zimą taka podłoga wytrzyma pewnie mniej niż wykonana latem.
Pozdrawiam

IMG_20210125_222555.jpg

IMG_20210125_222436.jpg

Edytowano przez Arris5 (zobacz historię edycji)

Cóż można powiedzieć. Z uwagi na niskie temperatury podłoga nie związała. Przecież każda mieszanka ma określona temperaturę wiązania, a bez dodatkowych "ulepszaczy" minimalna temperatura reakcji to plus 5 stopni Celsjusza. Moim zdaniem - wina wykonawcy.

2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Cóż można powiedzieć. Z uwagi na niskie temperatury podłoga nie związała. Przecież każda mieszanka ma określona temperaturę wiązania, a bez dodatkowych "ulepszaczy" minimalna temperatura reakcji to plus 5 stopni Celsjusza. Moim zdaniem - wina wykonawcy.

Czy da się w jakiś sposób uratować taką posadzkę? Czy tylko skuwanie wchodzi w grę 

Pobvrać próbki betonu (uwaga na rury!!) i zależnie od oceny:

- zeszlifować słabą warstwę i wyrównać np. posadzką samorozlewną

- wypełnić wykruszenia i wzmocnić nawierzchnię  np. preparatami żywicznymi

- przy  skrajnie słabym betonie usunąć całą wylewkę  (mało prawdopodobne).

Napisano (edytowany)

Jutro wytnę w posadzce szlifierką kątową fragment (tam gdzie nie ma rurek). Kontaktowałem się z jednym z laboratoriów otrzymałem ofertę w której określają wytrzymałość na ściskanie i zginanie, rozumiem żeby zlecić takie badania? Ciekaw jestem jakie wartości w takim badaniu powinien osiągnąć beton. 

Witam. Dopytaj wykonawcy czy dał jakiś plastyfikator do wiązania w niskich temperaturach, taki wykruszenia się zdarzają. Poczekaj do wiosny, podszlifuj, wyrównaj i rób kolejne etapy prac jak podpowiadają wyżej. Po co iść w koszty, jeszcze się wykosztujesz przy budowie. 

Pozdrawiam 

1 godzinę temu, Parkiet Komplex napisał:

Dlaczego zlecasz te badania?

Póki co pytałem o koszt takich badań. Jest to kwota w granicy 500 zł w laboratorium. Chciałem je zlecić dla swojego spokoju, ale może rzeczywiście to trochę bez sensu. Podpytam jeszcze najpierw znajomego glazurnika co sądzi o jakości posadzki. 

1 godzinę temu, ewamariusz napisał:

Witam. Dopytaj wykonawcy czy dał jakiś plastyfikator do wiązania w niskich temperaturach, taki wykruszenia się zdarzają. Poczekaj do wiosny, podszlifuj, wyrównaj i rób kolejne etapy prac jak podpowiadają wyżej. Po co iść w koszty, jeszcze się wykosztujesz przy budowie. 

Pozdrawiam 

To prawda kosztów nie brakuje. Plastyfikatora przeciwmrozowego nie używali, dodali za to 2 różne środki przeznaczone do posadzek na ogrzewanie podłogowe, poszukam ich nazwy. Te wykruszenia są tylko w dwóch pokojach które robili na końcu, w pozostałych pomieszczeniach jest ok

Witam. Te wykruszenie wygląda jakby woda kapała w to miejsce, nie rób żadnych badań, szkoda kasy. Glazurnik przed płytkami i tak będzie dodatkowo gruntował, a takie nierówności wyrówna klejem. Jak będą panele to też wyrównaj klejem. 

Pozdrawiam 

Napisano (edytowany)
15 godzin temu, ewamariusz napisał:

Witam. Te wykruszenie wygląda jakby woda kapała w to miejsce, nie rób żadnych badań, szkoda kasy. Glazurnik przed płytkami i tak będzie dodatkowo gruntował, a takie nierówności wyrówna klejem. Jak będą panele to też wyrównaj klejem. 

Pozdrawiam 

Był glazurnik stwierdził że grunt z Atlasa wystarczy. 

A że musiałem wykuć część posadzki żeby poprawić odpływ była okazja zobaczyć jak wygląda beton (poniżej zdjęcia)

Tarcza do betonu wchodziła bez problemu ale kucie było już dużo trudniejsze.

Sam nie wiem czy zlecać te badania. 

IMG_20210129_130503.jpg

IMG_20210129_130617.jpg

W pokoju który jest na zdjęciu jest miarę ok.

Jaki preparat gruntujący polecacie? Czy zagruntować raz krótko przed położeniem płytek czy np dwa razy teraz na wiosnę i latem przy płytkowaniu?

W dwóch pozostałych pokojach da się przy pomocy np łyżki zetrzeć na około 0,5 cm wierzchnią warstwę później jest twardy beton. 

W tych 2 pokojach musiałbym zetrzeć tą warstwę zagruntować i zastosować wylewkę samopoziomująca? Czy może ona mieć grubość tylko 0,5 cm? 

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam.   Chcę wybrać projekt domu i z wysuniętym garażem (w budynku) na 2 metry. Działka jest zlokalizowana blisko drogi powiatowej i zgodnie z artykułem 43 ustawy o drogach, obiekty budowlane przy drodze powiatowej powinny zachować odległość od zewnętrznej krawędzi drogi 8 m. Odstępstwa od wyżej wymienionych przepisów są możliwe tylko w szczególnie uzasadnionych przypadkach. Mniejsza odległość budynku od drogi zależy od decyzji zarządcy drogi. Inwestor musi uzyskać zgodę odpowiedniego zarządcy drogi przed uzyskaniem pozwolenia na budowę.  Projekt domu jest wykonany wraz z wysuniętym garażem na 2 m. i zastanawiam się czy zarządca drogi wyrazi zgodę na to żeby wysunięty garaż postawić w odległości 6 m. natomiast budynek z wejściem głównym będzie znajdował się w odległości przepisowej czyli 8 m. Czy mieliście już podobną sytuację i uzyskaliście takie pozwolenie? Zastanawiam się co może oznaczać "uzasadniony przypadek" i co napisać w takim wniosku.  
    • W trosce o zdrowie dbamy o komfort cieplny w domu, odpowiednie odżywianie i spokojny sen domowników. Nie zapominajmy również o tym, że na stan naszego zdrowia wpływa także jakość powietrza, którym oddychamy. Co zrobić, aby w naszym domu gościło zawsze czyste powietrze?   W ostatnich latach z uwagi na nasilający się problem smogu, bardzo dużo mówi się o jakości powietrza i jego wpływie na zdrowie. Większość z nas zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jakie niesie oddychanie zanieczyszczonym powietrzem. Wiemy też, jak ważna jest wspólna troska o jakość powietrza atmosferycznego i jak duże efekty przynosi rezygnacja z ogrzewania węglowego na rzecz bardziej ekologicznych rozwiązań, jak nowoczesne kotły gazowe czy pompy ciepła. W trosce o zdrowie nasze i naszych najbliższych pamiętajmy również, aby zadbać o jakość powietrza w domowych wnętrzach. Dlaczego? Ponieważ to właśnie w pomieszczeniach zamkniętych spędzamy około 90% naszego czasu!   Czym oddychamy w domu?   Niestety jakość powietrza w budynkach w rzeczywistości często jest dużo gorsza, niż nam się wydaje. Unoszą się w nim nie tylko alergeny czy zarodniki pleśni, ale również wirusy, lotne związki organiczne i inne niepożądane substancje, niewyczuwalne i niewidoczne gołym okiem. Powodują one złe samopoczucie i przyczyniają się do osłabienia stanu zdrowia domowników. Jakość powietrza w domu pogarsza się zwykle wraz z nadejściem sezonu grzewczego. To właśnie w okresie wzmożonej pracy instalacji grzewczej często nasilają się objawy alergii, pojawia się kaszel i katar nie tylko u osób uczulonych na kurz. Zanieczyszczone i przesuszone powietrze powoduje suchość w gardle, podrażnienie spojówek, może też skutkować bólami głowi i ogólnym pogorszeniem samopoczucia. Niestety w sezonie grzewczym regularne wietrzenie pomieszczeń nie przynosi oczekiwanego efektu - a wręcz odwrotny, gdy za oknem panuje smog. Co więcej, zanieczyszczania emitowane do atmosfery przez piece węglowe niespełniające norm, mogą przedostać się do wnętrz naszego domu nawet przy zamkniętych oknach. Zanieczyszczone powietrze napływa do pomieszczeń chociażby przez grawitacyjny system wentylacji i nieszczelności. Zamknięcie okien do zakończenia sezonu grzewczego nie rozwiązuje problemu i wcale nie oznacza, że smog nie będzie nam zagrażał. Jak więc zadbać o dobrą jakość powietrza w domu?   Postaw na dobry oczyszczacz   Rozwiązaniem, którym pozwoli uporać się z zanieczyszczeniami powietrza w domu jest oczyszczacz, czyli profesjonalne urządzenie filtrujące. Co warto o nim wiedzieć? Najważniejsze zagadnienia najlepiej omówić na przykładnie – będzie nim nowy oczyszczacz powietrza HL-OP-15 znajdujący się obecnie w ofercie Viessmann. Jeśli chcemy, aby oczyszczacz powietrza usuwał z niego nie tylko alergeny ale również niebezpieczne związki czy wirusy zwróćmy uwagę na wyposażenie urządzenia. Oczyszczacz powietrza HL-OP-15 posiada 4 filtry: filtr wstępny i filtr HEPA (H13) oczyszczające powietrze z kurzu, alerganów, włosów, sierści, pyłków, zarodników pleśni i dymu; filtr z węglem aktywnym odpowiedzialny za eliminację formaldehydu, benzenu, szkodliwych gazów oraz wszelkich niepożądanych zapachów; a także filtr fotokatalityczny z dwutlenkiem tytanu powodujący rozkłada różnego rodzaju zabrudzeń organicznych, lotnych związków organiczne (LZO) i usuwający z powietrza nieprzyjemne zapachy. Poza wyspecjalizowanymi filtrami oczyszczacz HL-OP-15 został wyposażony również w lampę UV, zapewniającą biologiczne oczyszczanie powietrza, czyli eliminację wirusów, bakterii i mikroorganizmów. W obecnej sytuacji to niezwykle ważny element wyposażenia, zapewniający nam dodatkowe zabezpieczenie przed infekcjami. Dzięki zastosowanym filtrom oraz lampie UV powietrze oczyszczane jest przez urządzenie aż w 99,98%. Dodatkowym wyposażeniem oczyszczacza HL-OP-15 jest jonizator, który generuje do powietrza jony ujemne. Co nam one dają? Oddychanie powietrzem naładowanym jonami ujemnymi wpływa korzystnie na nasze samopoczucie, minimalizuje objawy alergii i sprzyja leczeniu chorób układu oddechowego.   Oczyszczanie powietrza w praktyce Jak wygląda? Cały artykuł przeczytaj na naszym blogu firmowym - TUTAJ
    • Więc trzeba go zamontować i będzie po problemie. A jak wygląda kwestia licznika? Czym może być spowodowany ten ciągły jego ruch?
    • Gość Karolina
      Najlepiej zainwestować w odpowiedni oczyszczacz powietrza. Ja polecam Rogera od Stadler, doskonale sobie radzi i ma świetny design.
    • Gość Zifa
      Osobiście mam dom fabrykowany z gotowych elementów. Może jest w nim głośniej niż w domach morowanych ale reszta co tu jest opisane to stek bzdur! Natomiast z tym polewaniem dachu...😂😂😂 Kretyn!
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...