Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Ściankę z gk wymyśliłem, bo miała to być szafa wnękowa. Tylko nie miałem pełnej wnęki. A nie chce robić szafy z pełnym pudłem. Podwójna płyta meblowa nie brzmi źle, ale jak ja to zamocuje? Jakiekolwiek mocowania będą widoczne. A w przypadku ścianki z GK mocowania są w ściance. Plus do tego wydzieli się fajny "wiatrołap" (wiatrołap w mieszkaniu :D) przy drzwiach wejściowych, i od wejścia ta ścianka będzie wyglądać jak część mieszkania, nie będzie widać że to szafa. Źle się wyraziłem. Z płyt gk będzie sama ściana po lewej stronie szafy a wnętrze standardowo z płyt meblowych. Filmiki Maria widziałem, ale nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania.   Doświadczenia niestety nie mam żadnego w tym temacie, ale trochę oglądałem brytyjskich DIY, gdzie pokazują jak jak robią szafy w zabudowie.    Dalej największa moja wątpliwość to jak zamontować prowadnice na dole. Najpierw panele a potem prowadnice na panele? Czy dojechać panelami do szafy, prowadnice przymocować do betonu, a szparę zamaskować jakąś listwą?  
    • Ja od siebie mogę polecić meble tapicerowane ze strony https://Meblot.pl/narozniki Mega jakość, jestem super zadowolony
    • najlepiej kupic zraszacz z cellfast podpiac weza ktorego tez mozna kupic z tej samej firmy i jazda
    • Na styropian spadkowy przyklej na piankę płytę osb ,nawet 8 mm
    • Tu jest taka opinia prawna:   https://www.eporady24.pl/odleglosc_okien_od_granicy_dzialki,pytania,8,112,7630.html   "Akt prawny regulujący odległość okien od granic działki Jedynym aktem prawnym regulującym odległość okien od granic działki jest rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Przepisy tego rozporządzenia określają zasady sytuowania budynku od granicy z sąsiednią działką budowlaną, wskazując odległość ściany budynku zwróconej w stronę tej granicy. Podstawowe minimalne odległości budynków od granicy z działką sąsiednią W § 12 ust. 1 rozporządzenia wskazano podstawowe minimalne odległości budynków od granicy z działką sąsiednią, usytuowanych równolegle do granicy: 4 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą z otworami okiennymi lub drzwiowymi w stronę tej granicy; 3 m – w przypadku budynku zwróconego ścianą bez otworów okiennych lub drzwiowych w stronę tej granicy. W jakich sytuacjach dopuszcza się zmniejszenie odległości budynku od granicy W § 12 (ust. 3-4) dopuszczono w określonych sytuacjach zmniejszenie odległości budynku od granicy; dopuszczalne jest m.in. usytuowanie ściany budynku bez otworów okiennych lub drzwiowych w odległości 1,5 m od granicy, jeżeli nie jest możliwe zachowanie odległości 3 m ze względu na niewielką szerokość działki.   Natomiast w ust. 2 tego przepisu podano zasadę mierzenia wskazanych odległości w przypadku, gdy budynek jest usytuowany nierównolegle do granicy z działką sąsiednią lub gdy w połaci dachu zwróconej ku granicy umieszczone jest okno połaciowe albo lukarna. Wtedy odległość od granicy należy mierzyć w poziomie do najbliższej krawędzi zewnętrznej otworu drzwiowego lub okiennego.   W przypadku ściany bez otworów zwróconej nierównolegle odległość należy liczyć od tej części, która znajduje się najbliżej granicy (od najbliższego narożnika, wykusza). Odległości ścian budynków od granicy z działką sąsiednią Przepisy § 12 określają odległości ścian budynków od granicy z działką sąsiednią zwróconych ku tej granicy (usytuowanych równolegle lub skośnie). W przypadku ściany usytuowanej prostopadle do tej granicy przepisy § 12 nie mają zastosowania. W takiej ścianie otwory okienne lub drzwiowe mogą się znaleźć w dowolnej odległości od krawędzi budynku – przy założeniu, że ta ściana spełnia wymagania § 12 w stosunku do odległości od innej granicy z działką sąsiednią, do której jest zwrócona."   Ale ta opinia jest z 2013 roku - więc nie wie, czy jest aktualna? Bo te przypadki, o ktorych pisałem - były zatwierdzone przez urząd jakieś 12 lat temu.   W Muratorze piszą jak bajbaga, że nie ma wyjątków. Ale nie są tego pewni w 100%.   Ale:   Jest taki zapis w ustawie: "2) nadbudowę budynku istniejącego, usytuowanego w odległości mniejszej niż określona w ust. 1 od granicy tej działki budowlanej, o nie więcej niż jedną kondygnację, przy czym w nadbudowanej ścianie, zlokalizowanej w odległości mniejszej niż 4 m od granicy, nie może być okien i drzwi;"   Czyli jeśli nadbudowana ściana będzie cofnieta w stosunku do istniej,acej - i jej odległość będzie 4 m od granicy - to mogą tam być okna. A to by przeczyło twierdzeniu że liczy się najmniejsza odległość budynku od granicy.
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...