Skocz do zawartości

Panele fotowoltaiczne - mniejsza czy większa moc


Recommended Posts

Witajcie. Planuję w najbliższym czasie zainstalować panele fotowoltaiczne na swoim dachu. Powierzchnia dachu jest wystarczająca do montażu większej liczby paneli niż potrzebuję. W tym miejscu mam dylemat: Czy lepiej założyć większą liczbę paneli o mocy 375W czy mniejszą ilość o mocy np 425W? W tym miejscu chcę nadmienić, że nie chodzi mi o różnicę w kwocie założenia, lecz która wersja jest bardziej wydajna, gdyż słyszałem różne opinie na ten temat. Za wszystkie porady i wskazówki z góry dziękuję.

Link do komentarza

Ja bym brał te o większej mocy. Ta branża tak szybko się rozwija, że trzeba brać nowinki od sprawdzonego producenta bo "za chwilę" to już będzie i tak "staroć". Nie tylko moc jest ważna, ale również, napięcie na każdym module i inwerter, który odpowiednio i z jak największa sprawnością przetworzy to napięcie ze stałego na zmienne.

Link do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Popieram - zdecydowanie lepiej "iść w górę" z mocą, niż wybrać za słabą instalację. To się zwyczajnie nie kalkuluje i szybciej się zwróci - tym bardziej, że w tym przypadku jest dostateczna ilość miejsca na dachu :)Zawsze można starać się też o dofinansowanie i złożyć wniosek w jakimś programie. 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...