Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Zastosowanie zwykłej folii zamiast kubełkowej.


Recommended Posts

Dzień dobry wszystkim.
Sprawdzający zakupiony dom od dewelopera natknąłem się, że użył on zwykłej foli zamiast kubełkowej izolując pionowo fundament od zewnątrz. Wydaje mi się, że folia jaka tam występuje to zwykła folia do izolacji poziomej. Czy takie zastosowanie jest zgodne ze sztuką ? No i jeszcze jedno pytanie. folia kończy się w ziemi poniżej opaski wokół domu Czy nie za nisko ?

IMG_0892.JPEG

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że tak jet, zawsze możesz napisać pismo do zarządu i zwołać komisję. Moim zdaniem podczas ulewy woda będzie dostawała się między folię a ....???? No właśnie - tam jest jakieś ocieplenie bo wydaje mi się, że widzę styropian/xps? Odkrywanie tego i wymiana nie ma zbytnio sensu. ja bym raczej poprawnie zrobił opaskę i ewentualnie "zasmarował dedykowanym materiałem do hydroizolacji żeby zapewnić ciągłość uszczelnienia i tyle. Przecież ktoś ten budynek wcześniej "odebrał" i przekazał do użytkowania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Folia kubełkowa może mieć u góry wąski pas bez "kubełków". Pod folią widać chyba niebieski styropian typu fundament. Właściwa hydroizolacja ściany fundamentowej jest zapewne za nim, naniesiona na ścianę. Podstawowym zadaniem folii kubełkowej jest ochrona hydroizolacji np. z masy bitumicznej przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogłyby powstać podczas zasypywania fundamentów, na ścianach fundamentowych bez ocieplenia. W przypadku ścian ocieplonych często nie ma potrzeby jej stosowania - to zależy od warunków gruntowych, nasadzeń itp.

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...