Skocz do zawartości

Remont klatki schodowej


MONIKA123

Recommended Posts

Witam!

Proszę o wskazówki i porady.
Przymierzam sie do remontu klatki shchodowej. Jest ona dosyć obszerna, dzięki niej jest osobne wejście do dwóch poziomów domu. Schody na klatce są zrobione z lastrico, zamierzamy położyć płytki tylko nie wiem jakie tzn (jakie płytki sie nadają do tego i czym je kleic jak przygotowac podłoże). Klatka nie jest ogrzewana. Jakie balustrady najlepiej założyć na takiej klatce?
Druga sprawa to ściany na pewno powyżej istniejącej lamperii będzie gipsowanie, nie wiem natomiast czym obozyć lamperię, aby uzyskać ładny efekt.

Proszę o podpowiedzi. Linki do galerii zdjęć, itp.
Z góry dziękuje.
Link do komentarza
Cytat

Witam!

Proszę o wskazówki i porady.
Przymierzam sie do remontu klatki shchodowej. Jest ona dosyć obszerna, dzięki niej jest osobne wejście do dwóch poziomów domu. Schody na klatce są zrobione z lastrico, zamierzamy położyć płytki tylko nie wiem jakie tzn (jakie płytki sie nadają do tego i czym je kleic jak przygotowac podłoże). Klatka nie jest ogrzewana. Jakie balustrady najlepiej założyć na takiej klatce?
Druga sprawa to ściany na pewno powyżej istniejącej lamperii będzie gipsowanie, nie wiem natomiast czym obozyć lamperię, aby uzyskać ładny efekt.

Proszę o podpowiedzi. Linki do galerii zdjęć, itp.
Z góry dziękuje.



O lastrico już czytałam na tym forum. Podobno nie należy go skuwać a jedynie porysować tak by powierzchnia była nierówna i łatwiej dało się nakleić na to płytki.
Link do komentarza
Cytat

(jakie płytki sie nadają do tego i czym je kleic jak przygotowac podłoże).




Podobno najtrwalszym rozwiązaniem jest ułożenie płytek granitogresowych.(na lastrico). Ale nie da się tego zrobić nie oczyściwszy uprzednio lastrico (brud, tłuszcz itp) no i niestety lastrico trzeba porysować by powierzcznia była szorstke co zwiększa jej przyczepność.
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...