Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Mokra welna pod membrana


Recommended Posts

Witam podczas mrozów i rano dodatnia temperatura w dwóch miejscach przeciekła płyta K-G. Po wycięciu otworu rewizyjnego i wyciągnięciu welny aż do membrany zobaczyłem duży problem. Do rzeczy są miejsca gdzie wszystko suche a są miejsca gdzie membrana wilgotna welna wilgotna/mokra przy membranie. W dwóch miejscach Mokre 2 warstwy welny płyta K-G i mam w pokoju 2 przecieki. Wełna miejscami dotyka membrany a miejscami jest około 2 cm luzu. 

 

 

Teraz moje pytanie czy dach oraz izolacja jest wykonana prawidłowo? 

 

Gdzie leży problem? 

 

Jak rozwiązać problem bo zaraz będzie grzyb pleśń itd. 

IMG_20210121_225838.jpg

IMG_20210121_225854.jpg

IMG_20210120_170724.jpg

Link to postu

Między krokwiami jest welna 15cm, krokwie przykryte folia żółta paroizolacyjna następnie jest puste miejsce i jest druga warstw welny 15cm która leży na stelażu od płyty KG, pod stelażem znowu folia żółta paroizolacyjna i płyta KG. Tak zrobił fachowiec i są przecieki i welna mokra coś jest nie tak tylko nie wiem co i jak z tego wybrnąć bo wszystko jest na gotowo. 

Link to postu

Przecież to układ zupełnie bez sensu. Folia paroizolacyjna powinna być tylko jedna, tuż pod płytą g-k. Teraz mamy przecież wełnę mineralną zamkniętą pomiędzy 2 warstwami folii paroizolacyjnej. Jak ona ma oddać wilgoć? Od góry powinna mieć możliwość odparowania wilgoci, która zawsze w jakimś stopniu przedostaje się przez paroizolację pod płytą g-k.

Co jest od góry na krokwiach i w efekcie na najbardziej zewnętrznej warstwie wełny? Ołacenie, deskowanie, jakaś folia, papa?

 

Link to postu

Na krokwiach jest membrana dachowa wysokoparoprzepuszczalna, krokwie są 16cm a welna pomiędzy 15cm. Od spodu krokwi jest folia paroizolacyjna, potem kawałek pustki i znowu welna 15 cm na stelażu i znowu folia i płyta kg. Nie wiem dlaczego tak fachowiec zrobił i nie wiem gdzie jest błąd i jak go teraz naprawić. Chciałem mieć prosty sufit na poddaszu nic więcej nie pytał. 

Link to postu

Mały spadek. Niepotrzebna folia i pustka w środku. Czy jest dopuszczone powietrze POD folią przy okapie i w kalenicy- jeśli nie to nie ma przewiewu. Generalnie szmata się nadaje do podłogi. Narysowałeś trepez nie w tą stronę, no chyba że tak masz:zalamka:. Ja bym zdjął blachę , zrobił pełne deskowanie i pokrył  termo . Inaczej zawsze będą kłopoty ze skraplaniem

Link to postu

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...