Skocz do zawartości

Wełna z rolki na elewacje


Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie odnośnie zastosowania wełny z rolki pod elewacje na ruszcie drewnianym. Zostało mi ponad 100m2 wełny 5+10 cm ( łącznie ma być 15 ) 

Dodam tylko ze nie ma być ona zastosowana na całości elewacji tylko w miejscu gdzie będzie elewacja drewniana reszta to styro 15 lub wełna twarda  

Lambda 0,036 w/mk
Gęstość 80kg m3

Link do komentarza

Skoro zrobisz to w taki sposób, jak przewidują instrukcje producenta i sztuka budowlana i nic nie bedzie zamakac, ani zawiewać - ja bym działał. Zwróć uwagę na warunki pogodowe i nie zamocz wełny. Pytanie tylko, czy ci się nei zacznie od góry rolowac i lecieć na głowę. Chyba, ze dobrze poupychasz między ruszt. Ja bym sie wzorował na ociepleniu poddasza od środka i oczywiście otulił to wiatroizolacją itd. Okazuje się, że wcale nie musi byc pionowo :)

d2FjPTg3MHgxLjY1MA==_src_190161-ocieplen

Link do komentarza

Do ocieplenia na ruszcie spokojnie można użyć takiej wełny. Oczywiście, dopasowujemy jaą lekko na wcisk, z zewnątrz osłaniamy folią wiatroizolacyjną. Jeżeli deski są układane na zakładkę (a więc dość nieszczelnie) to można nie robić szczeliny wentylacyjnej pomiędzy folią i deskami. W pozostałych przypadkach koniecznie trzeba zrobić dystans nabijając pionowe listwy, żeby była drożna na całej wysokości szczelina wentylacyjna.

Edytowano przez Budujemy Dom - porady budowlane i instalacyjne (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...