Skocz do zawartości

Rozkuty wieniec


Recommended Posts

Witam,

Forumowicze potrzebuje Waszej porady.

Hydraulicy bez konsultacji ze mną wkuli pion kanalizacyjny w ścianę i przekuli się przez wieniec zewnętrzny (wykuli jakieś 13 cm z 25 cm, na długości 20 cm) i do tego przecięli jeden drut zbrojeniowy.

Pytanie na ile to jest ryzykowne dla konstrukcji budynku i pytanie jak to można naprawić?

Zostawić tą rurę i zalać betonem?

Rurę mieli puścić po ścianie i zrobić dziurę w stropie bez ruszania wieńca.

 

Budynek jednorodzinny z dwoma stropami typu ackermann. Fundament i ława z betonu. Ława szeroka na 60 cm i miejscami na 70 cm. Fundament 30 cm z pełnym wieńcem.

 

 

Link do komentarza
22 minuty temu, radus124 napisał:

Pytanie na ile to jest ryzykowne dla konstrukcji budynk

zapewne nic się nie stanie, jeśli wieniec w tym miejscu leży na murze, a nie jest podciągiem czy nadprożem (czyli wisi), . Chyba nie - więc nie powinno się nic stać. 

Ale najlepiej pokazać to fachowcowi na miejscu.  

Nie został przecięty w całości, zbrojenie tylko naruszone - dużo szans ze nic z tym nie trzeba robić.

Jest jedno małe ale - skoro to strop ackerman, czy nie naruszyli zbrojenia stropu, dokładnie prętow żebra? 

Link do komentarza
10 godzin temu, Takiowaki napisał:

Hydraulicy z łapanki? 

Nie. Z polecenia.

Ponoć dobrzy. Widziałem, że bardzo gościu był solidny. W sumie to z dekarzami najstaranniejsza i najczystsza ekipa jaka była na budowie.

Ale k.... strasznie drodzy. A ja nie miałem czasu ani chęci chociażby dla porównania szukać innych.

Edytowano przez usiek (zobacz historię edycji)
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...