Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Historia edycji

• Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

• Najnowsze posty

• Witam W starym bojlerze poziomym powrót z cyrkulacji cwu podłączony byl przy dopływie zimnej wody do bojlera. Nowy bojler pionowy posiada dodatkowy króciec cyrkulacyjny, troche wyżej jak w polowie wysokości.  Gdzie lepiej podlaczyc powrót cyrkulacji cwu? Czy moze nie ma to znaczenia?  Dodam jeszcze, ze przy bojlerze będzie zawór mieszający.
    • Gość Sylwester
      Ja się cieszę, że zdecydowałem się na dom. W wyborze pomogło mi biuro nieruchomości Chmielowiec, które szczerze polecam!
    • Cześć, właśnie zabrałem się za swój pierwszy remont pokoju(ok 21m2 powierzchni ścian), aktualnie jestem po zerwaniu tapet i tygodniu edukowania się w temacie. Naszło mnie parę laickich pytań i postanowiłem je zadać. Czy i na ile potrzebne jest wyczyszczenie ścian? Warstwy na ścianach: ⦁ Prawdopodobnie pozostałość po żółtej farbie ⦁ Jakieś wzorki ⦁ Biała cienka warstwa - klej od tapet, czy też farba? ⦁ Szpachla w niektórych miejscach ⦁ Mały kawałek prawdopodobnie grzybu Nie wiem, czy mam tu szlifować całe ściany, czy jedynie umyć mydłem malarskim(czy moze wystarczy zwykłe?) - a może nic z tych rzeczy nie jest konieczne? A ten grzyb(?) skuć i nałożyć jakiś preparat przeciwgrzybiczy? Usuwanie dziur i bruzd Dziury: Czy wystarczy, że zaszpachluje goldbandem, czy lepiej użyć czegoś innego? Jeśli użyć goldbandu, to czy dziury zaszpachlować podczas tynkowania, czy zrobić to przed w określonym odstępie czasu? Bruzdy: Czy mam je rozszerzyć, czy może skuć porządnie tynk w ich okolicach, czy je zignorować? Tynkowanie Moje ściany są krzywe, nierówności mogą sięgać nawet 2 cm. Czy wystarczy, że wyrównam te ściany jedną warstwą tynku, czy może zrobić to mokre na mokre? A może po jednej warstwie tynku dać zaprawę wyrównawczą cekol do finalnego wyrównania? Na koniec dodam jeszcze swój ogólny zarys planu remontu, może ktoś z Was będzie chciał też dołożyć jakieś swoje sugestie :) Na koniec podsyłam jeszcze zdjęcia ścian. https://imgur.com/a/kGkbNsg Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi :)
    • Gość zażenowany głupotą
      jak widzę te opinie na temat OZE to aż mnie skręca od czytania tych głupot... pożary paneli są gdy są nieodpowiednio zainstalowane i bez odpowiedniej wiedzy biorą się za to firmy które powstały tydzień wcześniej bo jest popyt. panele solarne działają tylko w pełnym słońcu nie ma opcji działania chociaż częściowego bez bezpośredniego padania promieni słońca a dodatkowo nie są całkowicie bezobsługowe i nie mają absolutnie nic wspólnego z pompami ciepła. poza tym firmy nie mają takich samych praw co do programu prosumenckiego jak osoby fizyczne ponadto firma i tak sobie odliczy koszty za prąd od dochodu więc mają to w nosie.
    • NIAGARA Kwadratowa - Blachy Pruszyński      
  • Popularne tematy

• Utwórz nowe...