Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Chciałbym odgrodzić się od uciążliwych sąsiadów - kilka pytań


Recommended Posts

Pytanie z formularza ze strony: https://budujemydom.pl/budowlane-abc/porady

 

Szanowni Państwo bardzo, bardzo proszę o udzielenie mi porad

Chciałbym odgrodzić się od uciążliwych sąsiadów poprzez wybudowanie wzdłuż ich parkanu szczelnego drewnianego płotu.

 1. Jaka może być max wysokość tego płotu?
 2. W jakiej min odległości od ich parkanu mogę postawić mój płot?
 3. Czy można użyć do konstrukcji płotu płyty pażdzierzowej obustronnie laminowanej.
 4. Czy można użyć do konstrukcji płotu zwykłej płyty paździerzowej pomalowanej lakierobejcą?
 5. Mam dach w kształcie litery „L" - chcę uzupełnić go do kształtu pełnego prostokąta w celu montażu dodatkowych paneli fotowoltaicznych - czy mam to zgłosić - jeśli tak to gdzie i komu?

Z góry pięknie dziękuję za udzielenie mi porad.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Maks. wysokość to 2.2 m

Może wystarczy taka mata na lekkiej konstrukcji

400416-maty.jpg

4. Oczywiście o ile takie rozwiązanie jest w twoim guście i skutecznie zabezpieczy panele przed warunkami atmosferycznymi. Na rynku jest pełno tego typu preparatów do ochrony drewna i materiałów drewno pochodnych.

5. Możesz zrobić konstrukcję ażurową z drewna jako pergola i zamocować na niej dodatkowe panele nie ingerując w konstrukcję dachu. Jeżeli zmienisz układ konstrukcyjny dachu - musisz taki zamiar zgłosić a nawet dostać na to pozwolenie.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...

Ad 3.

Dnia 18.01.2021 o 12:06, Pomocnik napisał:

Czy można użyć do konstrukcji płotu płyty pażdzierzowej obustronnie laminowanej.

Tego nie radzę, bo takie płyty nie są odporne na warunki atmosferyczne i nie bardzo jest jak - na trwale - zabezpieczyć przed nimi... po jakimś czasie, przez obrzeża, czy najdrobniejsze uszkodzenia laminatu woda będzie penetrowała w głąb płyty i powodowała miejscowe "puchnięcie" płyt...

 

A parkan z płyty OSB to już objaw desperacji :zalamka:...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Jak tu coś radzić - skoro nie piszesz, jak to ma być wykorzystane? do jakich funkcji? Nachylenie dachu to też często następstwo wybranej konstrukcji, lub odwrotnie - ale i zależne od powierzchni budynku, czasem przeznaczenia.   Chyba za mało wymagań podaleś?   
  • Oczywiście zgadzam sie z tym, że młody człowiek wybiera głównie aktualne trendy.  I wg nich załadowane są propozycjami magazyny meblowe i witryny meblowe. Co za szczęście!  Dzięki temu jest jeszcze masa pięknych mebli w znośnych cenach. Wiadomo - popyt wyznacza cenę  Co by to było, jak by się rzucili na starocie.  Nie mówiąc o traumie producentów mebli z osb i wiórów. No bo na te nowoczesne z drewna litego  i tak wielu młodych nie stać. Często są droższe od antyków. Tak więc jest dobrze  bardzo dobrze...   Z pięknem jest podobnie wszędzie - ma swoich koneserów (przy czym nowoczesne sprzęty też bywają piękne). Widać to świetnie np w muzie tzw rozrywkowej, (czyli jak łaskawy Pan Minister Kultury określa w sztuce niższej - w odróżnieniu od wyższej...) Jak nazwa wskazuje - koneser - nie są większością, ba, są jednostkowi, a przecież rzadko jednak bogaci. Dzięki magnetyzmowi trendów mają jednak szanse na to, że coś im skapnie z tego piękna... Wszak nie tworzą wielkiej masy popytowej na rynku mebli, a przez to nie podbijają cen przynajmniej w tej mniej komercyjnej masie rzeczy piękno-wartościowych, ktore nie są twardą lokatą majątku, ale i tak mają wartość artystyczną...   Optymistyczne jest tez to, że jednak świadomość ogólna wzrosła - i zamiast na śmietnik, własciciele staroci starają się jednak na nich zarobić- choćby za poł darmo. Przynajmniej mają szansę na przetrwanie...znaczy przedmioty...    
  • Tak jak napisałem wcześniej że wszystko zależy od sprzyjajacych okoliczności przyrody. Sprzyjających rozerwaniu. Z tym że ja nieco inaczej widzę te okoliczności.  To jest tak jak z moją rynną cynkową na domu, która przez 20 lat nie pękała, aż przyszedł taki rok że występowały częste przejścia przez zero i lekkie roztopy, co spowodowało wypełnienie się rynny naciekami lodowymi i w końcu w kilku miejscach rynnę rozerwało. Tak też jest z tymi modułami zalewanymi, że mogą stać sobie spokojnie latami i nie popękają, aż przyjdzie taka zima i pojawią się pęknięcia.   A to czy między betonem a modułami wystąpią po stężeniu betonu szczeliny, jest chyba jedną wielką loterią i myślę że nigdy do końca nie da się nad tym zapanować, nawet dodając ten firmowy preparat przeciwskurczowy. Tak więc ci którym jeszcze nie popękało niech się cieszą, a tam gdzie popękało bo woda nie zdążyła wyciec, zamaskować ładnie i po krzyku. A ci którzy nie chcą narażać się na ryzyko spękań, niech zastosują metodę klejową bez zalewania betonem.            
  • Gość hania
   Połącz swój projekt ze swoją wizją - zaoszczędź na wykonawcy i materiałach z https://projektowanie-wnetrz-online.pl/
  • Często, myśląc o kolorach w naszych domach, koncentrujemy się jedynie na ścianach. Tymczasem ważna jest umiejętnie stworzona kompozycja kolorystyczna, na którą składają się, oprócz ścian, podłoga, meble i tkaninowe dodatki - zasłony, dywany czy obicia zestawów wypoczynkowych. Pełna treść artykułu pod adresem: https://budujemydom.pl/wykanczanie/wyposazenie-wnetrz/a/7631-kolor-a-przestrzen-wnetrze-w-dobrym-tonie
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...