Skocz do zawartości

Czy piwniczka , której nie w projekcie jest samowolą ?


Recommended Posts

Witam ,

w trakcie budowy domu mieszkalnego wykonano piwniczkę gospodarczą pod 1/3 domku, której nie było w projekcie .

Jestem w trakcie odbioru  budowy w Nadzorze Budowlanym .  Przysłali wezwanie do uzupełnienia zgłoszenia o zakończeniu budowy i innych wyjaśnień .

Nie wiem czy pisać o tej piwniczce jako zmianie do projektu .

Czy mogą to potraktować jako samowole i nałożyć karę ?

 

Pozdr

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Z pewnością nie jest to samowola, ale wymaga uzupełnienia dokumentacji jeśli zostanie zgłoszona.

Od zakończenia budowy  w stanie surowym zamkniętym mninęło ponad 20 lat (1996r).

Z dokumentacji jak się zachowała to kopia projektu i dodatkowe rysunki dotyczące zmian , w tym ta piwniczka .

Na rysunkach uwzględniających piwniczkę ( przekroje i strop) kier. budowy opisał zmiany "na czerwono" , a projektant zaakceptował i potwierdził swoim podpisem .

Czy to wystarczy do akceptacji przez nadzór bud. na tym etapie (po zgłoszeniu zakończenia budowy w grudniu 2020 ) ?

 

 

 

 

 

Link do komentarza
1 godzinę temu, bobiczek napisał:

Miałem podobnie a właściwie identycznie (pod 1/3 podpiwniczenie zrobiłem)

Musiałem wystąpić o zmianę pozwolenia na budowę, uzupełnić dokumentację o projekt i wpisy w dzienniku budowy.

Tyle , że w moim dzienniku budowy ostatnie wpisy z grudnia 2020 kierownika budowy informują o jej zakończeniu , a piwniczka powstała w 1996r

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...