Skocz do zawartości

Jak podzielić działkę??


redpradnik

Recommended Posts

Jestem właścicielem działki o powierzchni 54 arów w Krakowie działka rolna klasy 3 Złożyłem 4 wnioski o WZ z własnorecznym szkicem na mapce sytuacyjnej jako 4 obszary inwestycyjne
Poniżej zdjęcie mapki z urzędu obejmujące 1 z wniosków zaznaczony teren inwestycji. Brak obrazka

Chciał bym podzielić działkę na przynajmniej 2 części. Na jednej zbudować dom a reszte sprzedać
z racji tego że jest to działka rolna nie moge tego uczynić bo nie może być działk amniejsza niż 30 arów

Jakie jest najlepsze rozwiązanie??
Działka nie posiada planu zagospodarowania

Planuje wziąść kredyt na wybudowanie domu w zwiazku z czym potrzebuje hipoteke i nie chce całej działki dawać pod zastaw bo zablokuje mi to ewentualna sprzedaż

Brak obrazka

Z tego co wiem można zrobić odcięcie działki po wybudowaniu nieruchomości i powstanie podział jednak chciał bym to zrobić przed rozpoczęciem budowy czy jest taka mozliwosc posiadajac Wz??
Link do komentarza
Cytat

Formalnie, zgodnie z obowiązującymi przepisami warunki zabudowy na gruntach rolnych mogą być wydane po uzyskaniu ich odrolnieniu. Zatem, aby móc rozpocząć jakąkolwiek budowę trzeba najpierw wystąpić z wnioskiem o odrolnienie działki lub czekać na opracowanie miejscowego planu zagospodarowania.




w urzędzie nikt mi czegos takiego nie mowil normalnie przyjeli wniosek o WZ początkowo odrzucili z racji tego iż teren inwestycji byl za duzy ponad 50 arów przy klasie 3 gleby zawiezilem teren inwestycji i jest juz w analizie po wszelkich pismach z ochrony srodowiska itp
Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...