Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Podoba mi się blachodachówka SZAFIR. Waham się jednak bo podobno jest dużo odpadów z takiej blachodachówki przy wykonywaniu dachu. Mój dach będzie z kilkoma połaciami i pewnie trzeba będzie wykonywać sporo docinek. Jeśli to prawda, to może lepiej zdecydować się na blachodachówkę panelową?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.
SZAFIR Blachy Pruszyński to bardzo dobry produkt. Występuje we wszystkich powłokach zabezpieczających powierzchnię blachodachówki.

W powłokach PURLAK / PURMAT z gwarancją do 50 lat.

 

Gdy dach jest stostunkowo prosty, np. dwuspadowy lub z jedną lukarną, to rzeczywiście lepszym wyborem może być zastosowanie blachodachówki ciętej na wymiar. Wtedy nie ma potrzeby docinania jej, lub tylko w niewielkim stopniu. Montaż również odbywa się zdecydowanie szybciej, gdyż kładzie się całe arkusze o długości dopasowanej do wymiaru połaci.

 

Natomiast w przypadku dachów bardziej skomplikowanych gdzie jest duża liczba połaci przechodzących jedna w drugą, lukarn, czy choćby okien dachowych, sesowniejszym rozwiązaniem może być zastosowanie blachodachówki panelowej (modułowej). W przypadku takich dachów, w skrajnych przypadkach, odpad z blachodachówki ciętej na wymiar może wynosić nawet do 25-30% całości zamówionej blachy - dla panelowej jest to 3-5%. Blachodachówki panelowe są symetryczne, kawałki odcięte z jednej strony dachu można wykorzystać po jego przeciwnej stronie - w ciętej na wymiar, odcięte kawałki zwykle nie nadają się do wykorzystania.

Dla blachodachówki SZAFIR nie ma odpowiednika w wersji panelowej.

 

Wykaz wszystkich blach panelowych produkowanych przez Blachy Pruszyński dostępny jest na stronie firmowej:
=> https://pruszynski.com.pl/blachodachowki-panelowe.php

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Blachodachówka panelowa FIORD® to nowość w ofercie Blachy Pruszyński.

Wyrazisty kształt zachwyca zdecydowanym przetłoczeniem przypominającym skandynawski styl projektowania. Drobne przetłoczenia na wypłaszczeniach poprawiają sztywność panelu, dzieki czemu unikamy nieestetycznych pofalowań blachy. Symetryczność blachodachówki jest dużym ułatwieniem montażu na dachu. Przeznaczona przede wszystkim na dachy domów w nowoczesnym budownictwie.

https://pruszynski.com.pl/fiord-blac...od,57,3026.php

 

 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...