Skocz do zawartości

Blok z wielkiej płyty- nośność stropu


Recommended Posts

Witam, blok z wielkiej płyty( budowa lata 70) strop płyta żelbetowa. Z podlog zdemontowalem klepki oraz płyty drewniane z kuchni oraz lazienki skute stare wylewki. W całości zrobiona wylewka z miksokreta okolo 6 cm aby wyrównać poziomy. 
Moje pytanie brzmi jakie jest dopuszczalne obicażenie stropu w płycie. Czy ktos wie jakie jest obciazenie na m2. Zasyanwaiam sie bo sama wylewka dosc sporo waży a to dopiero poczatek : szafy, meble, kuchnia, podłogi.
Czy jest sie czego bac ? 

Link do komentarza

Szukaj po płyty kanałowe żelbetowe typu S. Ja znalazłem na forum konstrukcyjnym ( źródło: http://www.konstruktorbudowlany.fora.pl/konstrukcje-zelbetowe,31/nosnosc-plyt-kanalowych,7190.html) takie zestawienie do obciążeń do projektu

Są to obliczenia zrobione dla płyty S-590/150
Zestawienie obciążeń:
- warstwy podłogowe 1,30 kN/m2 x 1,3 = 1,69 kN/m2
- ciężar własny stropu 3,52 kN/m2 x 1,1 = 3,87 kN/m2
- obciążenie od ścianek działowych 0,75 kN/m2 x 1,2 = 0,90 kN/m2
- obciążenie użytkowe 5,00 kN/m2 x 1,4 = 7,00 kN/m2
∑ 10,57 kN/m2 ∑ 13,46 kN/m2

Obciążenie normowe stropu wynosi:
1,69+0,90+7,0=9,59 kN/m2

Maksymalne obciążenie stropu wynosi: 10 kN/m2
Mobl=9,59 kN/m2 < Mmax=10 kN/m2

 

Tutaj specyfikacja płyt kanałowych (tzw. żerańskich - jedna z wielu fabryk w tamtych czasach na Żeraniu w Warszawie) na stronie jednego z producentów. Więcej nie pomogę :)

https://www.betard.pl/produkty/plyty-kanalowe-typu-s/

Link do komentarza

Pełna zgoda Jarku, podałem parametry, o które pytał Forumowicz. Kwestie formalne to temat na odrebna dyskusję :) Tak na marginesie - to ciekawe z punktu widzenia wykonawcy i inwestora, że ta technologia nie odeszła w zapomnienie. Są wariacje na ten temat - np. KONBET z dalszymi modyfikacjami, ale o płycie żerańskiej (nazwa potoczna w regionie) dawno nie słyszałem.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...