Skocz do zawartości

Wymiana podłóg oraz posadzek dom typu "kostka".


Recommended Posts

Cześć,

W ciągu najbliższych tygodniach planuje generalny remont piętra o powierzchni ok 100 m2 domu jednorodzinnego typu kostka wybudowanego w latach 80-tych.

Wszystko zdaje się być dograne, aczkolwiek nadal wiele dylematów jak np. kwestia podłogi. Obecnie w części piętra położone są deski na legarach z warstwą ok 20 cm keramzytu. Strop kleina, dwuteowniki o rozstawie co 90 cm, wg obliczeń konstruktora dopuszczalna jest wylewka max 5 cm, aczkolwiek bardziej wskazana jest nieco lżejsza technologia jak np. nowa podłoga z płyt OSB lub płyty suchego jastrychu.

W drugiej części piętra mamy obecnie wylewki ok 5 cm pod którymi ułożona jest wełna ok 12 cm ( nie wiem niestety jakiego rodzaju to wełna.. )

Zdjęcia odkrywek w załączniku. Na całości docelowo planuje ułożenie parkietu, brak ogrzewania podłogowego.

Na parterze mieszkają rodzice, zależy mi bardzo aby podłogi były maksymalnie wygłuszone i stąd też moje pytanie o wasze porady co do technologii dzięki której maksymalnie wygłuszymy strop wraz z podłogą. Obecnie w obydwu częściach tej z podłogą drewnianą oraz w tej której są wylewki, na parterze słychać niemal każdy krok.

O ile co do wymiany całej drewnianej podłogi nie mam wątpliwości zastanawiam się czy zrywanie obecnych posadzek w drugiej części piętra i położenie nowych wylewek z np. wełna akustyczną przyniesie oczekiwany rezultat ? 

 

Jakie rozwiązania sugerujecie zastosować oraz na co zwrócić szczególną uwagę aby mieć spokój i ciszę na długie lata ?

 

z góry dziękuję!

IMG_20210102_105935.jpg

IMG-20201214-WA0000.jpg

Link do komentarza

Pomijając technologię - może być słychać kroki i inne uderzenia na stropie, które będą przenoszone po tych legarach na miejsce ich podparcia. Myślę, że podłoga pływająca załatwi sprawę lub suchy jastrych z warstwą wygłuszenia. Mam tu taki film, w którym producent ma "gotowca" z takim ciekawym plastrem miodu właśnie na podłogi drewnian

https://budujemydom.pl/irbj/filmy/53900-elementy-podlogowe-fermacell

I bezpośredni link do filmu, godne uwagi.

 

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...