Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

vitodens 200-w kominek z płaszczem wodnym kolektory słoneczne

Recommended Posts

witam

pytanie do fachowców expertów  posiadam piec vitodens 200 w  kominek z płaszczem wodnym i kolektory słoneczne watt próżniowe  10m2 bufor siss 500/150 . zestaw zainstalowany 10 lat temu nie było takich opcji  fora gdzie dopytać itp

przed instalacją wyborem  inne czasy.Problem taki  że piec grzeje wodę do bufora  kominek i kolektory czyli wszystko super ale rozpalam w kominku zimowa pora i musze wyłączyc piec bo woda przegrzana w kominku piec nagrzewa i kominek(ten sam problem z kolektorami )  po protestach firma za dodatkową opłata założyła jakiś przekaźnik ze jesli jakas pompka włączy się : kolektory czy kominek to piec wyłącza kompletnie odcina prąd,  przykładowo piec grzeje chodzi na max rozpalam w kominku troszke temp złapie i piec bum odciety- WYŁĄCZONY chwile pompka pochodzi  temp spadnie na kominku piec włączy sie chwile pochodzi i znów. Problem na piecu nie moge nic ustawic daty- czasu bo piec wyłaczy się  i wszytko od nowa trzeba  USTAWIAĆ.  pytanie czy jest opcja aby jak grzeje w kominku lub ( słoneczny dzień kolektory mogły wykazać  dogrzać i piec nie grzał w tym samym czasie itp) wiem jeśli były by systemowe  kolektory wiessmann to by działało ale juz z kominkiem nie. Chciałem kolektory wiessmanna ale firma instalatorska doradziła mi innej firmy Watt ...    moje pytanie czy jest taka opcja jesli jest uzysk cieplny z innego źródła to piec nie wyłączy sie tylko będzie czekał (stan wstrzymania) a tak grzeje na max jak ma ustawione ( kolektory nie maja szans się niekiedy wykazać bo temp wieksza w zasobniku jak cos na chwile sie włączą sie i tyle) fachowcy wiedzą o co chodzi może mało zrozumiale to opisałem. Najbardziej irytuje że nie moge nic ustawić na piecu  ustawień bo cały czas godziny sie przestawiaja, nie mogę wykożystać funkcji jakie programy posiada piec. jedno wiem byłem za granicą nie miałem opcji tego sprawdzenia testowania  itp. teraz jak mieszkam to juz...  wieczorem pale w kominku piec musze wyłączyć  aby nie grzał bo miałem już kilka razy  problem w kominku rozpaliłem piec nagrzał na max wyłączy sę  a co z kominkiem jak drewna nawalone ... co z tym ciepłem szybko zrobić z kominka    

witam

schemat    nie posiadam ale napisze co jest

zródła ciepła   : vitodens 200, kominek mila 24kw z płaszczem , kolektory próżniowe cpc  10m2 ,  wszystko podłączone do zasobnika siss 500/150

podwójna wężownica w nim jest tj  system zbiornik w zbiorniku  ( https://www.austria-email.pl/fileadmin/content-pl/SISS_350-1500__xxx_xxx-1__pol.pdf )   

sterowanie ogrzewaniem   2 termostaty pokojowe  tybox 117 - jeden steruje grzejnikami  2gi- podłogówka po jednej pompie, jedna do podłogówki  2ga do grzejników  nic więcej.

układ solarny sterownik resolwatt plus 

piec vitodens w200 sterownik który jest w piecu ten czarny wb2 ten nie kolorowy wyświetlacz 

Jak najbardziej jest możliwość "blokowania" kotła gdy pracuje inne źródło ciepła. Dla kotła Vitodens 200 potrzebowalbym więcej informacji, po pierwsze dokładny typ kotła (najlepiej zdjęcie tabliczki znamionowej kotła) i po drugie typ regulatora. Co do współpracy kotła i instalacji solarnej aby to ze sobą "gadało" konieczna będzie wymiana sterownika solarnego na sterownik Viessmann-owski. Sterownik Vitosolic 100 - wygląda identycznie jak resolwatt plus, bo jest to ten sam sterownik, tylko że ponieważ jest robiony dla nas to posiada szynę komunikacyjną umożliwiającą komunikacje z kotłem. 

Witam super ze jest taka opcja z kolektorami to wiem ze jak jest sterownik wiessmann ...  jak sytuacja wyglada z kominkiem  zgadzam się ze przebudować kotłownie najlepiej czy jest jakaś opcja aby nie wymieniać sterowników tylko coś dodać zamienić itp tabliczka z pieca 

Sterownik na piecu ten poprzedni model teraz jest kolorowy graficzny ja mam ten chyba wcześniejszy model image.thumb.jpeg.9161c4a9c228cc88e49ded3472aed3e1.jpeg

image.thumb.jpeg.66de765792bde0db0e31d581b27cac01.jpeg

image.jpeg

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Utwórz nowe...