Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Proszę o pomoc

Zakupiłem działkę we Chłapowie  (gmin Władysławowo) 400m2. teren z aktu notarialnego pastwiska i tereny orne, działka nie ma planu zagospodarowania, 

chciał bym postawić tam domek do 35m2 lub mniejszy lecz gmina nie zezwala na to zgody. bo twierdzą że to jest teren 100 procentach leśny i nie mogę tam nic zrobić.   wiec czemu pozwolili na podział terenu na kilkanaście działek do sprzedaży,,,

 

Co można zrobić czy jest taka możliwość aby posiadacze działek zmienili status działek np. ma działki rekracyjne aby można było postawić holendra lub domek na zgłoszenie

 

 

proszę o jakieś pomysły

chłapowo.bmp

chłapowo.bmp

Edytowano przez Paweł Słupek (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2021 o 09:32, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pred zakupem działki z zamiarem budowy należy wystąpić o WZ ( jeśłi nie ma MPZP.,) bez tego niczego nie można postawić.

Dzieki za info ale ja nie chce tam budować domu z fundamentami, tylko domek do 35m2 który stoi na bloczkach betonowych, a pani w Urzędzie twierdzi ze ja nie mogę nawet WC-a tam postawić. Wiec czemu pozwolili podzielić gościowi działki do sprzedaży to co oni w urzędzie nie wiedzieli że ludzie kupią działki i będą chcieli przyjechać i spędzić tam czas.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim obrazku i Geoportal'u widać pięknie podzielone działki, nawet przewidziane są drogi dojazdowe pomiędzy nimi... Podobnie jest na sąsiedniej działce po drugiej stronie drogi, tylko z mniejszymi działkami... Pewnie planują uchwalenie  MPZP i póki co, na nic nie pozwalają...

A ze street view widać, że faktycznie Twoja działka (wg Geoportal'u ma ok. 550 m2 :scratching:) zarośnięta jest kilkunastoletnimi - a może i starszymi - drzewami...

 

A teraz, dopóki się nie wyjaśni - pozostaje namiot lub kamper i "wojskowa" dziura w ziemi z belką do "kucania" :bezradny:

 

 

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co napisano wyżej - dla tego terenu jest obowiązujący MPZP.

wymieniono tam też tereny rolne i leśne w Chłapowie.

A w nim zakaz wszystkiego ( zakaz zabudowy dotyczy wszelkich obiektów, w tym również nietrwale związanych z gruntem np. domków turystycznych, letniskowych, rekreacyjnych oraz przyczep holenderskich czy angielskich).

 

Natomiast fakt, że działka jest mała nic nie znaczy i raczej nic nie będzie znaczyło, bo nie ma czegoś takiego jak "z automatu.

Pewnie były jakieś zaszłości.

 

Moim zdaniem dałeś się nabrać na starą sztuczkę ogłoszeniową - ogłoszeniem, dotyczącym tanich działek tzw. „rekreacyjnych” – w rzeczywistości będących terenami bez możliwości jakiegokolwiek zagospodarowania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli namiot albo kamper i dziura w ziemi... albo próba sprzedaży...

Dnia 6.01.2021 o 13:53, Paweł Słupek napisał:

teren z aktu notarialnego pastwiska i tereny orne, działka nie ma planu zagospodarowania, 

Notariusz maczał w tym palce...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
 • 2 tygodnie temu...
 • 2 tygodnie temu...

Ciekawy temat. Ale chyba są jakieś rozwiązania.

1. Zgodnie z Ustawą o planowaniu przestrzennym każdy ma prawo do zmiany planu przestrzennego zagospodarowania. Trzeba tylko złożyć wniosek jako właściciel działki.

2. Zawsze najtrudniejsza zabudowa była na terenach leśnych. Może trzeba by  ziemie leśne spróbować przekształcić. Wszystko to jednak trwa dłuuugo.

3. A działki rekreacyjne to najgorsze rozwiązanie dla gminy. I w podatkach, opłatach itp. Więc często, jeśli zezwalają,to na zabudowę mieszkaniową. Bo jak odbierać z innych działek niż mieszkaniowa, np. śmieci z działek z brakiem dostępu do dróg publicznych? A co ze ściekami? A jak doprowadzić prąd? A jak karetka pogotowia lub straż pożarna nie dojedzie na czas,...... to kto za to odpowie? Jeśli w Planie nie mają na to rozwiązań, to trzeba wnioskować......, wnioskować. Ale mieszkać nie da rady. 

 • Haha 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
 • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

 • Najnowsze posty

  • Witam, Jestem właścicielem działki położonej w atrakcyjnym miejscu nad jeziorem. Gmina jest na etapie zmiany MPZP i przyjmowania wniosków. Według aktualnego MPZP dopuszcza się budowę małych domków wypoczynkowych. Wraz z innymi właścicielami wnioskujemy o możliwość zabudowy jednorodzinnej. Słabo znam się na temacie, stąd mój post. Chodzi mi o Wasze porady, co uwzględnić i jak argumentować wnioski, aby pozwolić sobie na większą dowolność niż narzucona dotychczas i nie borykać się różnymi przeszkodami przy budowie. O co warto zadbać na tym etapie? Proszę o wasze sugestie, uwagi. Dodatkowo nieprzekraczalna linia zabudowy (100 m od jeziora) przecina działkę w połowie. Da się jakoś temat ugryźć, aby zyskać trochę "pola"? W załącznikach część aktualnego planu.
  • Są to 2 pomieszczenia przedpokój i kuchnia połączone oba po ~4m2. Największe pęknięcie jest na łączeniu gdzie kiedyś były drzwi, teraz jest odrobinę poszerzone. Zaznaczylem je na zdjeciu. Dylatacji nie było robionych w ogóle.  Pytanie co z tym teraz zrobić?  Czy po nacieciu pęknięć i uzupełnieniem odpowiednim środkiem żywica dałaby radę? Fachowiec poleca rezygnację z żywicy i zrobienie kafelków.  I w razie czego lepiej żywice poliuretanową czy epoksydową?  
  • Dzień dobry,   wygląda to tak, jakby nie było dylatacji i pęknięcie poszło od narożnika ściany. Czy pomieszczenie ma kształt litery "L" i czy została zrobiona dylatacja? Jeżeli nie ma dylatacji obwodowych to może pękać dalej. Jeśli dylatacje są, ale ich nie widać na zdjęciu, to jeśli wylewka się trzyma, pęknięcie należy skleić żywicą z laminatem a potem naciąć dylatację w odpowiednim miejscu. Jeśli to jest pomieszczenie w kształcie L to bez dylatacji w tym miejscu będzie pękać.   Dokładne wykonanie laminatu, krok po kroku, można zobaczyć na filmie o naprawie posadzki i aplikacji żywicy w garażu a samą pracę wykonać np. przy pomocy żywicy weber.tec EP 10 oraz maty z włókna szklanego.  https://www.pl.weber/zywice-epoksydowe-i-poliuretanowe/zywica-epoksydowa-w-garazu-na-istniejacej-posadzce-betonowej    
  • Co byś polecił do wypełnienia nacięć szlifierką? Czy wszystkie powstałe pęknięcia nacinać? Fachowiec mówi, że będzie to widać. Nawet takie małe u innego klienta stały się widoczne mimo wyrównania. Te pęknięcia są o sporych zakrętach to powinien po pęknięciu iść czy mniej więcej w linii prostej?
  • Witam, W tym roku postanowiłem postawić altanę, pracę będę wykonywał we własnym zakresie, proszę o konsultację czy w założeniach nie ma błędów. Altana ma stać na 6 słupach 10x10 cm, o wysokości 2,15m w rozstawie 3,2 m oraz 2,6m + 2,6m. Dach dwuspadowy kąt 30st. Płatwie stropowe 6x16 cm spięte ze sobą nad słupami takimi samymi deskami. Zastrzały 6x12 cm o długości 50 cm. Płatew kalenicowa 6x16 cm podparta w 3 miejscach. Krokwie 6x12 cm w rozstawie 1m, łaty 2,5x5 cm w rozstawie 45 cm. Dach kryty onduliną wystający 40 cm poza obrys słupów z każdej strony. Wszystko poza łatami będzie wykonane z drewna KVH, połączenia będą wykonane na wkręty ciesielskie w systemie, najprawdopodobniej dmx. Będę wdzięczny za fachową poradę.
 • Popularne tematy

×
×
 • Utwórz nowe...