Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Recommended Posts

Proszę o pomoc

Zakupiłem działkę we Chłapowie  (gmin Władysławowo) 400m2. teren z aktu notarialnego pastwiska i tereny orne, działka nie ma planu zagospodarowania, 

chciał bym postawić tam domek do 35m2 lub mniejszy lecz gmina nie zezwala na to zgody. bo twierdzą że to jest teren 100 procentach leśny i nie mogę tam nic zrobić.   wiec czemu pozwolili na podział terenu na kilkanaście działek do sprzedaży,,,

 

Co można zrobić czy jest taka możliwość aby posiadacze działek zmienili status działek np. ma działki rekracyjne aby można było postawić holendra lub domek na zgłoszenie

 

 

proszę o jakieś pomysły

chłapowo.bmp

chłapowo.bmp

Edytowano przez Paweł Słupek (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.01.2021 o 09:32, Budujemy Dom - budownictwo i instalacje napisał:

Pred zakupem działki z zamiarem budowy należy wystąpić o WZ ( jeśłi nie ma MPZP.,) bez tego niczego nie można postawić.

Dzieki za info ale ja nie chce tam budować domu z fundamentami, tylko domek do 35m2 który stoi na bloczkach betonowych, a pani w Urzędzie twierdzi ze ja nie mogę nawet WC-a tam postawić. Wiec czemu pozwolili podzielić gościowi działki do sprzedaży to co oni w urzędzie nie wiedzieli że ludzie kupią działki i będą chcieli przyjechać i spędzić tam czas.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim obrazku i Geoportal'u widać pięknie podzielone działki, nawet przewidziane są drogi dojazdowe pomiędzy nimi... Podobnie jest na sąsiedniej działce po drugiej stronie drogi, tylko z mniejszymi działkami... Pewnie planują uchwalenie  MPZP i póki co, na nic nie pozwalają...

A ze street view widać, że faktycznie Twoja działka (wg Geoportal'u ma ok. 550 m2 :scratching:) zarośnięta jest kilkunastoletnimi - a może i starszymi - drzewami...

 

A teraz, dopóki się nie wyjaśni - pozostaje namiot lub kamper i "wojskowa" dziura w ziemi z belką do "kucania" :bezradny:

 

 

 

 

 

Edytowano przez podczytywacz (zobacz historię edycji)
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co napisano wyżej - dla tego terenu jest obowiązujący MPZP.

wymieniono tam też tereny rolne i leśne w Chłapowie.

A w nim zakaz wszystkiego ( zakaz zabudowy dotyczy wszelkich obiektów, w tym również nietrwale związanych z gruntem np. domków turystycznych, letniskowych, rekreacyjnych oraz przyczep holenderskich czy angielskich).

 

Natomiast fakt, że działka jest mała nic nie znaczy i raczej nic nie będzie znaczyło, bo nie ma czegoś takiego jak "z automatu.

Pewnie były jakieś zaszłości.

 

Moim zdaniem dałeś się nabrać na starą sztuczkę ogłoszeniową - ogłoszeniem, dotyczącym tanich działek tzw. „rekreacyjnych” – w rzeczywistości będących terenami bez możliwości jakiegokolwiek zagospodarowania.

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli namiot albo kamper i dziura w ziemi... albo próba sprzedaży...

Dnia 6.01.2021 o 13:53, Paweł Słupek napisał:

teren z aktu notarialnego pastwiska i tereny orne, działka nie ma planu zagospodarowania, 

Notariusz maczał w tym palce...

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie temu...
  • 2 tygodnie temu...

Ciekawy temat. Ale chyba są jakieś rozwiązania.

1. Zgodnie z Ustawą o planowaniu przestrzennym każdy ma prawo do zmiany planu przestrzennego zagospodarowania. Trzeba tylko złożyć wniosek jako właściciel działki.

2. Zawsze najtrudniejsza zabudowa była na terenach leśnych. Może trzeba by  ziemie leśne spróbować przekształcić. Wszystko to jednak trwa dłuuugo.

3. A działki rekreacyjne to najgorsze rozwiązanie dla gminy. I w podatkach, opłatach itp. Więc często, jeśli zezwalają,to na zabudowę mieszkaniową. Bo jak odbierać z innych działek niż mieszkaniowa, np. śmieci z działek z brakiem dostępu do dróg publicznych? A co ze ściekami? A jak doprowadzić prąd? A jak karetka pogotowia lub straż pożarna nie dojedzie na czas,...... to kto za to odpowie? Jeśli w Planie nie mają na to rozwiązań, to trzeba wnioskować......, wnioskować. Ale mieszkać nie da rady. 

  • Haha 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...