Skocz do zawartości

wymiana dachu, podwyższenie ścian kolankowych - poszukiwania firmy


Recommended Posts

Cześć, wszystkim,

jestem w posiadaniu domu rodzinnego (ok.15m x ok.11m) z poddaszem użytkowym, które chciałbym zzadoptować na mieszkanie. Na podaszu jest powieżchnia 14x10m Parter jest zamieszkały przez rodziców oraz mnie z dziewczyną. 

Obecnie poddasze wygląda tak (załącznę zdjęcia), że dookoła jest ścianka kolankowa o wys 95 cm, na której stoi cztero spadowy dach - kopertowy.

Wedle projektu wraz z naszym archtektem/konstruktorem opracowaliśmy projekt wymiany dachu, podniesienia wysokości ścian po dłużych ścianach budynku aby tworzyły lukarny, a po któtszych zbudowanie ścian szczytowych, na dłuższych ścianach ze względu na rozpiętość budynku mają być być zamontowane "od ściany do ściany" trzy stalowe ramy króre podpierałyby nową więźbę dachu dwuspodowego, na których to , ramach i ścianach zbudowana została by nowa więźba dachowa.

 

Czy ktoś z Was Forumowiczów jest w stanie podpowiedzieć lub polecić firmę budowalną która kompleksowo była by wstanie wycenić koszt prac i się tego podjąć? niestety mam duże problemy ze znalezieniem wykonwacy.

PS. Czy jest jakiś sposób aby taką budowę zabezpieczyć przed zalaniem zamieszkanego parteru ? obie kondygnacje łączą sdchody

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...