Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam takie pytanie w schowku który mam na poddaszu jest ocieplenie z wełny , niestety jest cała mokra od strony dachowki  i widzę krople na foli (dach nie deskowany ) .Pytanie co z tym zrobić , może zrezygnować z tego ocieplenia i wyrzucić ta wełne i tak tam nie korzystam z tego pomieszczenia  a ścianę od pokoju mam ocieplona styropianem , wrzucę rys. Tego . 

IMG_20210103_130633.jpg

Link do komentarza

Rozumiem, że chodzi o ten trójkąt z prawej strony na szkicu. Jeśli tak, to, wełna może być mokra z powodu wykraplania się wilgoci zawartej w powietrzu, nie jest odprowadzana przez folię.Ta folia bez szczeliny wentylacyjnej, której na szkicu nie widzę, powinna być wysokoparoprzepuszczalna.

Jeśli zrezygnujesz z ocieplenia, to jak zatrzymasz ucieczkę ciepła z pomieszczeń poniżej? Ten kawałek podłogi z prawej strony na szkicu musisz ocieplić nawet prowizorycznie.

Link do komentarza
2 godziny temu, Budujemy Dom - budownictwo ogólne napisał:

Rozumiem, że chodzi o ten trójkąt z prawej strony na szkicu. Jeśli tak, to, wełna może być mokra z powodu wykraplania się wilgoci zawartej w powietrzu, nie jest odprowadzana przez folię.Ta folia bez szczeliny wentylacyjnej, której na szkicu nie widzę, powinna być wysokoparoprzepuszczalna.

Jeśli zrezygnujesz z ocieplenia, to jak zatrzymasz ucieczkę ciepła z pomieszczeń poniżej? Ten kawałek podłogi z prawej strony na szkicu musisz ocieplić nawet prowizorycznie.

Mam taki pomysł żeby zdjąć tą wełne i między murłata a dachem zrobić wentylację (jeszcze nie wiem co tam jest liczę że styropian ) plus wentylacja w szczycie jakiś otwór z kratką min setka , druga sprawa to zrobienie też wentylacji na strychu w szczycie żeby to razem się wietrzylo . Teraz pytanko 

Jak ocieplić podłogę w tym ,,trójkącie " skosie to jak najpierw na podłogę rozlozyc folie paroizolacyjna i na to wełne i tak zostawić ? Tylko czy strop nie będzie dostawał po dupie jak para przejdzie przez strop (drewniany )i się tam zatrzyma na foli ?

Link do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...