Skocz do zawartości

odpływ liniowy - bulgotanie i wysysanie wody z syfonu - co może być przyczyną i co zrobić


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Opiszę sytuację: Nowe mieszkanie otrzymane od dewelopera prace wykończeniowe łazienki. Po zalaniu odpływu liniowego zauważyłem, że w bardzo nieregularnie słychać (choć rzadko) bulgotanie w syfonie - czasami bardzo głośne czasami ciche (jak głośne to z odpływu jest wychlapywana woda na zewnątrz). Jak spuszczam wodę w WC to też słyszę bulgotanie w odpływie. Czytając tu forum zauważyłem że może być problem z odpowietrzeniem rury kanalizacyjnej w co jakoś nie chce wierzyć bo to nowy blok. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze. Możecie coś podpowiedzieć co może być nie tak, czy/lub kogo niezależnego zaprosić kto zrobi fachowe rozeznanie czy ekipa która to robiła nie spieprzyła czegoś? Może mogę coś sam sprawdzić?

 

Z góry dzięki!

janos

Link do komentarza

Jak by nie patrzeć ,problem w pionie . Jeśli zapchanie przez ptaki , bo brak Daszku , to jest problem . Lecz często spotykałem deklowanie na szczycie zakończone podwójną membraną o mniejszej średnicy , co niepozwala pobrać przy spuszczaniu odpowiedniej ilości powietrza .Ale jest jeszcze możliwe iż spadek wody odbija się na kolanie 90stopni. W blokach i nie tylko dobry hydraulik wydłuża kolana odprowadzające..Jednako należy sprowadzić starszego Wygę , może nawet kamerę .

Link do komentarza

Na pewno wiem, że rury od odpływu nie mają spadku 2,5% - bo tego nie wiedziałem jak mi to zalewali - pewne jest że jest spadek ok 1% tak mi się wydaje. Co więcej, okazało się, że pion był niedrożny bo w sobotę zalało z tego pionu piwnicę - winni robotnicy którzy w nowych mieszkaniach wykańczając wlewali resztki klejów różnych w tym gruz.... Teraz będę obserwował czy przepchanie pionu zlikwidowało problem.

jestem sceptyczny bo problem dotyczy dwóch łazienek i dwóch odpływów liniowych które mają oddzielne piony.... 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Otrzymałem odpowiedź od inspektora nadzoru budowlanego z budimexu, że "wbudowane odwodnienie liniowe posiada bardzo małe zasyfonowania, co może być przyczyną odpływu wody z w/w syfonów przy użytkowaniu/spuszczaniu z muszli klozetowej wody w WC i Łazience.". Czy to oznacza, że odpływu liniowego nie może być w tej łazience? Czy to naprawdę jest wina syfonu odpływu liniowego? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

janosa

Link do komentarza

Nikt za darmo nie zmieni już zaistniałego problemu . Fachowcy opiniują na podstawie możliwych przyczyn u wielu innych pokrzywdzonych .Jedynie Stary Wyga z Wodkanu potrafi określać PRZYCZYNĘ I SKUTEK działania odpływu .Ale kto będzie w stanie wymienić błędne połączenia i za jakie pieniądze . Może trzeba wstawić dodatkowe syfonowanie , co może zmniejszyć szybkość odpływu , a może tylko ostatnie kolano wymienić , bo wylewane farby i kleje mocno przylegają do zakrętu ..Może zrobić kamerowanie ostatnio popularne .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...