Skocz do zawartości

odpływ liniowy - bulgotanie i wysysanie wody z syfonu - co może być przyczyną i co zrobić


Recommended Posts

Dzień dobry,

 

Opiszę sytuację: Nowe mieszkanie otrzymane od dewelopera prace wykończeniowe łazienki. Po zalaniu odpływu liniowego zauważyłem, że w bardzo nieregularnie słychać (choć rzadko) bulgotanie w syfonie - czasami bardzo głośne czasami ciche (jak głośne to z odpływu jest wychlapywana woda na zewnątrz). Jak spuszczam wodę w WC to też słyszę bulgotanie w odpływie. Czytając tu forum zauważyłem że może być problem z odpowietrzeniem rury kanalizacyjnej w co jakoś nie chce wierzyć bo to nowy blok. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze. Możecie coś podpowiedzieć co może być nie tak, czy/lub kogo niezależnego zaprosić kto zrobi fachowe rozeznanie czy ekipa która to robiła nie spieprzyła czegoś? Może mogę coś sam sprawdzić?

 

Z góry dzięki!

janos

Link do komentarza

Jak by nie patrzeć ,problem w pionie . Jeśli zapchanie przez ptaki , bo brak Daszku , to jest problem . Lecz często spotykałem deklowanie na szczycie zakończone podwójną membraną o mniejszej średnicy , co niepozwala pobrać przy spuszczaniu odpowiedniej ilości powietrza .Ale jest jeszcze możliwe iż spadek wody odbija się na kolanie 90stopni. W blokach i nie tylko dobry hydraulik wydłuża kolana odprowadzające..Jednako należy sprowadzić starszego Wygę , może nawet kamerę .

Link do komentarza

Na pewno wiem, że rury od odpływu nie mają spadku 2,5% - bo tego nie wiedziałem jak mi to zalewali - pewne jest że jest spadek ok 1% tak mi się wydaje. Co więcej, okazało się, że pion był niedrożny bo w sobotę zalało z tego pionu piwnicę - winni robotnicy którzy w nowych mieszkaniach wykańczając wlewali resztki klejów różnych w tym gruz.... Teraz będę obserwował czy przepchanie pionu zlikwidowało problem.

jestem sceptyczny bo problem dotyczy dwóch łazienek i dwóch odpływów liniowych które mają oddzielne piony.... 

Link do komentarza

Dzień dobry,

 

Otrzymałem odpowiedź od inspektora nadzoru budowlanego z budimexu, że "wbudowane odwodnienie liniowe posiada bardzo małe zasyfonowania, co może być przyczyną odpływu wody z w/w syfonów przy użytkowaniu/spuszczaniu z muszli klozetowej wody w WC i Łazience.". Czy to oznacza, że odpływu liniowego nie może być w tej łazience? Czy to naprawdę jest wina syfonu odpływu liniowego? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

janosa

Link do komentarza

Nikt za darmo nie zmieni już zaistniałego problemu . Fachowcy opiniują na podstawie możliwych przyczyn u wielu innych pokrzywdzonych .Jedynie Stary Wyga z Wodkanu potrafi określać PRZYCZYNĘ I SKUTEK działania odpływu .Ale kto będzie w stanie wymienić błędne połączenia i za jakie pieniądze . Może trzeba wstawić dodatkowe syfonowanie , co może zmniejszyć szybkość odpływu , a może tylko ostatnie kolano wymienić , bo wylewane farby i kleje mocno przylegają do zakrętu ..Może zrobić kamerowanie ostatnio popularne .

Link do komentarza

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
  • Darmowy poradnik budowlany raz w tygodniu na Twój e-mail

  • Najnowsze posty

    • To błąd i nieznajomość tematu. Beton jest ok Jak dasz samą folię na chudziaka to po kilku latach zgnoisz styropian, stracisz izolacyjność cieplną posadzki. Większe rachunki za ogrzewanie wyrównają sknerstwo, czyli  brak papy, pozorna  oszczędność na papie termozgrzewalnej, dyfuzja  ci dokopie.   To daj samą folię bez styropianu, wtedy zaoszczędzisz już na maxa. Jak dziecko we mgle.    
    • Powinien Pan wnieść do sądu wniosek o przywrócenie posiadania tegoż przejazdu. Bez znaczenia czy był on prawny, czy bezprawny – naniesiony na mapy, czy nie – szereg lat używany jako przejazd stanowi o posiadaniu, a jego zagrodzenie daje Panu prawo żądania przywrócenia stanu poprzedniego.
    • I przegród "ruchomych".  Bo najwięcej ciepła spiernicza "powierzchniami wspólnymi". Chociażby klatką schodową. Drzwiami i oknami.
    • Nie tylko wylewka oddaje wilgoć, ale i przyjmuje. Chociażby z powietrza. A jeśli położyłeś na nią styropian w folii, to na folii się skrapla i nie odparowuje. Stąd kształt mokrej plamy. Kiedy to robiłeś, znaczy chudziak i wylewkę? Czy ten piasek pod chudziakiem był suszony?
    • Jeżeli istniejąca izolacja i kołki przeniosą ciężar następnej warstwy to ok. Klasa A – domy jednorodzinne zużywające rocznie mniej niż 63 kWh energii na m2 oraz bloki i kamienice z wynikiem poniżej 59 kWh.   Zastosowanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła – dzięki temu można uniknąć „uciekania” ciepła przez wentylację, co może powodować duże straty na ogrzewaniu,   Dodać odatkową izolację przegród zewnętrznych, lub wykonanie ocieplenia materiałem o bardzo dobrych parametrach (w przypadku budynków nieocieplonych) – czasami wystarczy ocieplić stropodach wełną lub wybrać styropian grafitowy, aby znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie roczne,   Dodać instalację fotowoltaiczną na dachu – to jeden ze skuteczniejszych sposobów na obniżenie współczynnika EP nawet o 30%, a zaletą takiej inwestycji jest mała inwazyjność i możliwość przeprowadzenia prac nawet, gdy wszystkie prace budowlane i wykończeniowe zostały zrealizowane.   Wymiana stolarki itd.   Trzeba zrobić Audyt, czyli dowiadujemy się jak jest teraz, a następnie doprojektować zmiany, które wpłyną na polepszenie  klasyfikacji energetycznej tego budynku.
  • Popularne tematy

×
×
  • Utwórz nowe...