Skocz do zawartości
AktywForum
Zbieraj punkty i wymieniaj na nagrody!

sprawdź punkty

Modernizacja zniszczonego komina czy postawienie nowego?


Recommended Posts

Komin, aby mógł prawidłowo funkcjonować, musi być szczelny i gwarantować wymagany ciąg, zapewniający skuteczne odprowadzenie produktów spalania. W czasie jego długotrwałego użytkowania mogą pojawić się różnorodne uszkodzenia, które nie tylko zakłócają prawidłową jego pracę, stwarzając zagrożenie dla mieszkańców, ale również powodują niszczenie przylegających do niego ścian, okładzin i szpecą budynek.


Pełna treść artykułu pod adresem:
https://budownictwob2b.pl/dachy/baza-wiedzy/akcesoria-dachowe/49815-modernizacja-zniszczonego-komina-czy-postawienie-nowego

Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr Markowski
Mam pytanie czy można zbudować komin metalowy z rury dwusciennej w wewnątrz budynku tak aby przechodził przez drewniany strop na strych a następnie przez dach na zewnątrz budynku
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można. Producent systemu kominowego podaje w dokumentacji wymaganą odległość od materiałów palnych (drewniany strop, ściany, więźba dachowa). Najczęściej też sugeruje użycie odpowiednich materiałów niepalnych o określonej grubości jako izolacji od nich.

  • Dziękuję 1
Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piszę w imieniu znajomej której wykonano co piec postawiono w przedpokoju do którego podłączono metalowa rurę dwuścienna wychodząca do góry bezpośrednio przez drewniany strop bez żadnej izolacji w odległości kilku milimetrów od drewnianej konstrukcji. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne? Może spowodować pożar? 

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie takie rozwiązanie nie jest bezpieczne. Są narzucone specjalne odległości przewodów kominowych od drewnianych elementów konstrukcyjnych (bo o takich zawsze mowa), dodatkowo między komin a element drewniany musi być włożona izolacja z materiału niepalnego i NRO. Załóżmy, że, na szczęście przewód kominowy jest dwuścienny z izolacją, ale jeśli tak nie jest? Czekamy na pożar?

Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.

Zaloguj się
×
×
  • Utwórz nowe...